Lids u Boltonu pobedom otvorio sezonu

Premier League 6. avg 201719:43 > 19:47
Laurence Griffiths Getty Images Sport

Fudbaleri Lids Junajteda slavili su sa 3:2 na gostovanju protiv Bolton Vonderersa i na taj način uspešno otvorili novu sezonu u Čempionšipu.

Tim sa Eland Rouda došao je do prednosti već u sedmom minutu, a strelac je bio vezista Kalvin Filips. Beli su u 30. minutu već vodili sa 2:0, a prednost je duplirao Novozelanđanin Kris Vud.

Bolton je prednost gostiju uspeo da smanji preko Gerija Medina, koji je mrežu zatresao u 39. minutu, a na poluvreme se otišlo sa prednošću Lidsa od 3:1, pošto je gol ponovo postigao Filips.

U nastavku je tim sa Makron stadiona uspeo samo da smanji rezultat preko Adama le Fondra, pa je konačan rezultat bio 3:2 za goste, koji novu sezonu otvaraju sa vredna tri boda.

Prethodne sezone Lids je igrao plej-of za plasman u Premijeršip, a i u novoj će ciljati na plasman u elitu.