Bez golova na Enfildu – Minjole i De Hea sačuvali mreže

Premier League 14. okt. 201713:36 > 15:25
Shaun Botterill Getty Images Sport

U derbiju i prvom meču osmog kola Premijer Lige, Liverpul na svom Enfildu dočekao Mančester Junajted, a meč je završen bez golova - 0:0

Mančester Junajted je i dalje neporažen od starta sezone, ovo je bio drugi remi za tim Žozea Murinja, koji ima i šest pobeda. Liverpul je već četvrti put u sezoni igrao nerešeno.

TOK MEČA

Jirgen Klop je do sada izgubio samo jednom u ukupno sedam okršaja sa Žozeom Murinjom.

Startna postava Liverpula na ovom meču.

Tim Mančester Junajteda, u kome je ponovo Nemanja Matić.

Najkonkretniji igrač u prvih 15 minuta na terenu je Đorđino Vajnaldum, koji je uputio dva šuta na gol „Crvenih đavola“, ali je oba puta De Hea sigurno reagovao.

Salah je u 20. minutu imao veliku priliku nakon ubačene lopte Firmina, ali nije uspeo da savlada De Heu.

Liverpul je uoči početka derbija predstavio tribinu nazvanu po klupskoj legendi Keniju Dalglišu.

Shaun Botterill, Getty Images

Blizu gola Mančester Junajted je bio u 29. minutu, kada je Nemanja Matić snažno šutirao sa oko 20 metara. Lopta je prošla iznad prečke.

Pet minuta kasnije, definitivno najbolja prilika na meču – Firmino je idealno namestio loptu za Matipa, De Hea fantastično odbranio, Salah iz odbitka je bio neprecizan.

Pred kraj poluvremena, predivnu akciju su izveli igrači Junajteda, Lukaku se našao ispred Minjola a golman Liverpula još jednom briljantnom intervencijom sačuvao svoju mrežu.

Prva izgledna situacija u drugom poluvremenu dogodila se nakon deset minuta igra, kada je Gomez centirao sa desne strane a Emre Džan prebacio gol De Hee.

Pokušali su Klop i Murinjo sa izmenama u nastavku,Staridž, Solanke i Čemberlejn zaigrali su za Liverpul, Rašford i Lingard za Mančester, ali su izostali golovi.

Pratite rezultate i tabelu Premijer Lige na našem sajtu.