Čelsi slavio posle preokreta, dva gola Batšuajia

Premier League 21. okt. 201715:22 > 15:27
Getty Image/ Mike Hewitt

Fudbaleri Čelsija savladali su ekipu Votforda u devetom kolu Premijer lige 4:2 (1:1).

Prvi gol postigao je Pedro u 12. minutu. Golu je prethodio poklonjeni korner, pošto je glavni arbitar na Stamford Bridžu Džon Mos loše procenio od koga se lopta odbila u aut i dosudio korner.

Azar je izveo korner kratko, dodao Pedru, a ovaj šutirao desnom nogom u gornji levi ugao.

Gosti su izjednačujući gol postigli pred sam odlazak na pauzu.

U drugom minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena, Luiz je posle izvedenog kornera pokušao u gužvi da izbaci loptu iz svog šesnaesterca, ali je pogodio Bakajoka u teme. Dukure se našao na pravom mestu i poslao loptu u gol.

Za vođstvo gostiju precizan je bio Pereira u 50. minutu. Posle greške domaćih u odbrani, Rišarlison je pronašao Pereiru, a on bez mnogo problema savladao Kurtou za 2:1.

Domaći su ponovo uspostavili kontrolu nad utakmicom, a za izjednačenje „Plavaca“ pogodio je Batšuaji, koji je u 71. minutu, posle preciznog centar šuta Pedra, glavom matirao golmana gostiju.

U nastavku je viđena uzbudljiva borba, a za novo vođstvo tima Antonija Kontea pogodio je Cezar Aspilikueta u 88. minutu, posle snažnog centaršuta Vilijana.

Tačku na pobedu tima sa Stamford Bridža stavio je ponovo Batšuaji u petom minutu sudijske nadoknade. Belgijanac je tako postigao drugi gol u sezoni.

Čelsi je četvrti na tabeli sa 16 bodova, jednim manje od trećeplasiranog totenhema, dok je Votford na petoj poziciji sa 15 bodova.

Pogledajte rezultate i tabelu Premijer lige.