Arsenal napunio mrežu Evertona na Vengerov rođendan

Premier League 22. okt. 201716:22 > 16:27
Gareth Copley/Getty Images

U duelu devetog kola Premijer Lige, Arsenal je ubedljivo savladao Everton na Gudisonu sa 5.2.

Everton je poveo efektnim golom Vejna Runija u 12. minutu, što je praktično bila jedina prilika domaćeg tima u prvom poluvremenu.

Runiju je to bio rekordni 15. gol protiv Arsenala.

Arsenal je opsedao gol Džordana Pikforda, koji je imao čak osam odbrana, ali je bio nemoćan u 40. minutu, kada je Naćo Monreal nakon odbitka zatresao mrežu.

Aleksis Sančez je u 53. minutu odlično centrirao za Mesuta Ozila koji postiže gol glavom za 2:1.

U 68. minutu Idrisa Gaje dobija drugi žuti karton, a brojčanu prednost na terenu „Tobdžije“ krunišu sa dva gola, Lakazeta i Ramzija.

Oumar Nijase je pred kraj smanjio na 2:4, da bi Aleksis Sančez sjajnom solo akcijom zapečatio trijumf „Tobdžija“, što je bio idealan rođendanski poklon za Arsena Vengera.

Pratite rezultate i  tabelu Premijer Lige na našem sajtu.