Siti na penale, Arsenal jedva, prošli Junajted i Lester

Premier League 25. okt. 20170:03 > 0:09
Shaun Botterill, Getty Images Sport

Fudbaleri Mančester Sitija plasirali su se u 1/8 finala engleskog Liga kupa posle boljeg izvođenja penala u duelu sa Vulverhemptonom, Mančester Junajted je bio siguran, dok Arsenal posle produžetka eliminisao Norič.

Gvardiola je na teren izveo prilično jak tim sa Aguerom, Danilom, Bravom, Gindoganom, Sterlingom, Tureom… ali posle 120 minuta nije bilo golova.

U penal ruletu igrači Noriča nisu bili precizni u drugoj i trećoj seriji, dok su golove za „građane“ postigli De Brujne, Ture, Sane i Aguero.

Mančester Junajted je protiv premijerligaša Svonsija u gostima slavio sa 2:0 golovima Lingarda u 21. i 59. minutu. Srpski reprezentativac Nemanja Matić na teren je ušao u 67. minutu.

Menadžer Arsenala Arsen Venger je na teren protiv Noriča izveo gotovo identičan tim kao prošle nedelje na stadionu „Rajko Mitić“.

Posle 0:1 na poluvremenu „tobdžije“ su u nastavku preko Edija Nketije u 85. minutu obezbedile prudužetak, a 18-godišnjak je obezbedio trijumf Arsnalu u 96. minutu.

U ostalim mečevima Bornmut je eliminisao Midlsbro sa 3:1, Bristol Siti je preokrenuo protiv Kristal Palasa i ubedljivo slavio sa 4:1, a jedan gol za domaće postigao je internacionalac iz BiH Milan Đurić.

Lester je golovima Ihenača u prvom, odnosno Slimanija i Mareza u drugom poluvremenu bio bolji od Lidsa rezultatom 3:1. Goste je u vođstvo doveo Ernandez u 26. minutu.

Ostali mečevi ove runde takmičenja na programu su u sredu.