Trijumf Sitija, preokret Arsenala, gol Milivojevića

Premier League 28. okt 201717:43 > 18:06
Nigel Roddis, Getty Images Sport

U subotnjem popodnevnom terminu u Premijer ligi je igrano pet mečeva 10. kola.

Prethodno je u prvom meču dana, u derbiju, Mančester Junajted pobedio Totenhem sa 1:0.

Mančester Siti je kao gost slavio protiv Vest Bromvič Albiona sa 3:2. Građani su poveli golom Sanea u 10. minutu posle proigravanja Fernandinja. Samo tri minuta kasnije Vest Brom je došao do izjednačenja, Ederson i Stouns se nisu najbolje razumeli, a to je iskoristio Džej Rodrigez i poslao loptu u mrežu. Ali u 15.minutu ponovo su gosti poveli, ovoga puta je Sane dodao loptu Fernandinju koji je postigao svoj drugi gol u sezoni.

Meč je u 65.minutu rešio Sterling, koji je u igru ušao samo nekoliko minuta ranije, a u ulozi asistenta našao se Kajl Voker. Konačan rezultat postavio je Met Filips u sudijskoj nadoknadi vremena. Bila je ovo 13. uzastopna pobeda građana protiv Vest Broma. Mančester Siti sada ima 28 bodova, pet više od gradskog rivala Junajteda.

Tobdžije su treći put u nizu uspeo da posle preokreta dođe do pobede u Premijer ligi. Savladan je Svonsi sa 2:1. Arsenal je posle prvog poluvremena gubio sa 1:0 od Svonsija, gol je postigao Sem Klukas u 22. minutu posle proigravanja Tamija Abrahama. Tobdžije su do izjednačenja došle na startu drugog dela igre, strelac je bio Kolašinac. Arsenal je već u 58.minutu došao do prednosti, Kolašinac je sada bio asistent, a strelac je bio Ramzi.

Liverpul je slavio protiv Hadersfilda sa 3:0 u okršaju kumova Jirgena Klopa i Davida Vagnera. Liverpul je u prvom poluvremenu promašio penal, a udarac Salaha sa bele tačke odbranio je Lesl u 42. minutu i to je bila jedina šansa za Redse u prvih 45 minuta. Ali već na startu drugog poluvremena Liverpul je došao do prednosti, gol je postigao Danijel Staridž, koji je psotigao svoj stoti pogodak. Roberto Firmino je povisio na 2:0, a pobedu Liverpula potvrdio je Vajnaldum na asistenciju Mohameda Salaha.

U malom londonskom derbiju Kristal Palas i Vest Hem su odigrali 2:2. Čekićari su poveli golom Čičarita Ernandeza posle asistencije Arona Kresvela u 31. minutu, a do kraja prvog poluvremena gosti su duplirali vođstvo preko Andrea Ajua. Palas se vratio u meč golom sa bele tačke Luke Milivojevića u 50. minutu, a prethodno je Ogbona napravio faul u kaznenom prostoru. U sedmom minutu sudijske nadoknade izjednačio je Vilfrid Zaha.

Stouk je slavio na Vikaridž roudu protiv Votforda sa 1:0. Jedini gol postigao je Daren Flečer, a asistenciju je upisao Đerdan Šaćiri u 16. minutu.

Pogledajte TABELU i kompletne REZULTATE Premijer lige.