Gvardiola: Jedna od značajnijih pobeda

Premier League 27. nov 20171:30 > 1:33
Getty Images/Ian MacNicol

Menadžer Mančester Sitija Pep Gvardiola bio je izuzetno srećan zbog trijumfa njegovog tima nad Hadersfildom posle preokreta 2:1.

Građani su prvi put od 1995. godine slavili posle zaostatka na poluvremenu i tako upisali 12. pobedu od starta sezone u Premijer ligi.

Morala je da se desi ovakva utakmica. Da bi osvojio Premijer ligu, moraš da preživljavaš ovakve mečeve. Zato sam jako srećan. Ovo je bila prava premijerligaška utakmica. Pobediti na ovaj način je sjajno. Važno je da smo sposobni pobeđujemo čak i kad patimo„, izjavio je Gvardiola.

Gol za pobedu Sitiju doneo je Rahim Sterling u 84. minutu. Mladi Englez je postigao 12. gol u sezoni, što je najviše u njegovoj dosadašnjoj karijeri.

On je mlad i još može da napreduje. Tek smo u novembru, a on je već postavio rekord sa golovima. Impresioniran sam, on je još uvek 22-godišnjak. Svi smo tu da mu pomognemo da još napreduje„, dodao je španski trener.

Mančester Siti ove sezone ne zna za poraz, posle 13 kola vodi na tabeli sa 37 bodova, osam više od drugoplasiranog Junajteda.