PL: Junajted prebrodio Votford, Njukasl se izvukao

Premier League 28. nov 201722:55 > 22:57
Richard Heathcote/Getty Images

Fudbaleri Mančester Junajteda pobedili su Votford rezultatom 4:2 u okviru 14. kola Premijer lige i tako izbegli ponavljanje greške od prošle godine.

Pre 14 meseci, Votford je slavio sa 3:1 na svom terenu, pre nego što su se ‚Crveni đavoli‘ revanširali na „Old Trafordu“ rezultatom 2:0.

Ovoga puta, izabranici Žozea Murinja su pobedu obezbedili praktično posle pola sata igre, pošto su tada već imali prednost 3:0. Iako se domaći tim probudio u nastavku, sve nedoumice su rešene vrlo brzo pošto je Votford prišao na 3:2.

Junajted je poveo golom Ešlija Janga u 19. minutu posle asistencije Džesija Lingarda, da bi isti igrač udvostručio prednost samo šest minuta kasnije. Već u 32. minutu bilo je 3:0, a strelac je bio Entoni Marsijal.

Votford je nagovestio povratak u igru golom Troja Dinija u 77. minutu iz penala. Zanimljivo je da je Diniju to treći gol zaredom protiv ‘Đavola’ na domaćem terenu iz penala. Nadu domaćinu dao je Abdulaj Dukure sedam minuta kasnije, međutim, one su raspršene u 86. minutu, kada je Lingard postavio konačan rezultat.

Još jedan zanimljiv podatak je da je Romelu Lukaku od dolaska u Junajted na prvih deset utakmica postigao 11 golova, a na sledećih 11 samo jedan.

Srpski fudbaler Nemanja Matić odigrao je 54 minuta za Junajted, a Murinjo je posle utakmice otkrio da ga je izveo iz igre zbog problema sa mišićem.

‚Đavoli‘ sada imaju 32 boda na drugom mestu tabele, pet manje od vodećeg Mančester Sitija, koji ima utakmicu manje. Votford je osmi sa 21 bodom.

U istom terminu viđen je remi između Vest Bromvič Albiona i Njukasl Junajteda rezultatom 2:2. Utakmicu su obeležila dva različita dela, pošto je domaćin bio dominantan do drugog gola, da bi usledilo buđenje izabranika Rafaela Benitesa.

Albion je do prednosti došao u finišu prvog poluvremena, kada je strelac bio Hal Robson-Kanu, da bi na 2:0 povisio Sem Fild posle desetak minuta nastavka. Ipak, samo tri minuta kasnije Kiraj Klark je primakao goste, da bi bod Njukasl doneo autogol Džonija Evansa u 83. minutu.

Srpski fudbaler Aleksandar Mitrović igrao je za Njukasl od 73. minuta.

Njukasl sada ima 15 bodova na 12. mestu tabele, dok je Vest Bromvič tri pozicije iza sa 12.