Konte: Patim zajedno sa svojim igračima

Premier League 30. nov 20175:04 > 5:06
Mike Hewitt/Getty Images

Menadžer Čelsija Antonio Konte izvinio se sudiji Nilu Svarbriku zbog svog ponašanja koje je dovelo do njegovog isključenja na utakmici sa Svonsijem.

‘Plavci’ su slavili rezultatom 1:0 na „Stamford Bridžu“ golom Antonija Ridigera u 55. minutu utakmice 14. kola Premijer lige.

Još pre tog pogotka, italijanski stručnjak je bio primoran da napusti svoje mesto pored terena, pošto ga je sudija isključio zbog prigovora. Konte je potom celo drugo poluvreme gledao u svlačionici.

Izvinjavam se. Bio sam frustriran. Definitivno sam napravio grešku. Tokom utakmice patim zajedno sa svojim igračima. Prava je šteta“, rekao je Konte.

Konte je prvobitno zauzeo mesto iza klupe svojih igrača, pre nego što je nestao u tunelu, pošto je Svarbrik izrazio nezadovoljstvo što je i dalje blizu akcije na terenu.

Gledati utakmicu na televiziji i biti onemogućen da komunicirate sa svojim igračima, bilo je to izuzetno čudno iskustvo“, naglasio je Konte.

Branilac titule je trenutno treći u Premijer ligi sa 29 bodova, 11 manje od vodećeg Mančester Sitija. ‘Plavci’ u narednom kolu, u subotu od 13.30, dočekuju Njukasl, a taj meč ćete moći da pratite u direktnom prenosu na Sport Klubu 1.