Fudbal - video 2. dec 201715:20 > 15:21
Getty Image/ Mike Hewitt

U prvom meču 15. kola Premijer lige Čelsi je na Stamford bridžu bio bolji od Njukasla.

Richard Heathcote, Getty Images Sport

Čelsi je na svom terenu došao do nove poebede u Premijer ligi i sa 3:1 savladao Njukasl.

Njukasl je počeo veoma oštro i do vođstva došao do vođstva u 12. minutu. Dvajt Gejl je natrčao na loptu u šesnaestercu i odličnim šutem savladao Kurtou.

Eden Azar je imao dobru priliku u 17, minutu, a ono što je propustio tada realizovao je četiri minuta kasnije za izjednačenje. Azar je sjajno reagovao na odbijenu loptu i zatresao mrežu Njukasla.

Čelsi do preokreta dolazi deset minuta kasnije kada je Alvaro Morata odlično glavom poslao visoku loptu u mrežu gostiju. Morati je ovo 11. gol glavom ove sezone.

Met Riči je neoprezno reagovao u 73. minutu, nije dobio karton, ali je Čelsi dobio penal koji minut kasnije za 3:1 realizovao Azar.

Tabelu pogledajte ovde, kao i sve rezultate i raspored mečeva.