Murinjo: Trava je sjajna, vidi se želja da padnu na nju

Premier League 2. dec 201721:12 > 21:13
Laurence Griffiths/Getty Images

Menadžer Mančester Junajteda Žoze Murinjo istakao je da njegovi igrači zaslužuju pohvale posle trijumfa nad Arsenalom u Londonu rezultatom 3:1.

‘Crveni đavoli’ su na „Emirejtsu“ već posle desetak minuta imali prednost 2:0 zahvaljujući Antoniju Valensiji i Džesiju Lingardu. Nadu domaćem timu vratio je Aleksandr Lakazet u četvrtom minutu nastavka, da bi Lingard postavio konačan rezultat drugim golom u 63. minutu.

Sviđa mi se kako je moj tim igrao i kako se borio. Arsenal je u pojedinim trenucima igrao neverovatan napadački fudbal i tako nam je pravio probleme. Ali, moram da kažem da moji igrači zaslužuju samo pohvale. Ne znam toliko reči na engleskom, ali bili su sjajni, fenomenalni, fantastični. Zaslužili su tri boda„, naglasio je Murinjo.

Portugalski stručnjak je naglasio da velike zasluge ima i golman Junajteda David de Hea.

Plan je bio takav da kada su oni imali loptu, svi smo morali da se branimo, počevši od napadača i kada smo mi imali loptu morali smo brzo da idemo u kontranapade i da pokušamo da postignemo golove, što smo i uradili. Imali su šanse, ali su se borili, a mi imamo i sjajnog golmana, takođe„, istakao je Murinjo i nastavio priču o De Hei, „Rekao sam mu posle meča da ono što sam video na ovoj utakmici je nešto najbolje od nekog golmana na svetu. Potreban vam je golman koji će da se pokaže kada je timu to potrebno. Napor koji su uložili igrači je fantastičan. Utakmicu smo započeli na jedan način, oni na drugi, onda smo promenili igru, ostali smo sa desetoricom i potom smo opet menjali„.

Pored sjajnih golova, duel u Londonu je obeležilo i isključenje Pola Pogbe posle oštrog starta na Ektoru Beljerinu.

Ne znam šta da kažem, ostaviću vama da izvlačite zaključke. Ostavljam vam situaciju i sa Lukakuom i Košćelnim, kao i sve one igrače Arsenala koji su zavšili na travi. Trava je apsolutno sjajna, očigledno postoji želja da završe na njoj„, u svom stilu je rekao Murinjo.

Junajted će u narednom kolu u gradskom derbiju sa Sitijem igrati bez Pogbe, a pred taj duel imaju pet bodova manje od ‘Građana’, koji imaju utakmicu manje.