Venger: Neću više o sudijama

Fudbal - video 2. dec 201721:26 > 21:28
Laurence Griffiths/Getty Images

Menadžer Arsenala Arsen Venger rekao je da su njegovi igrači sami sebe doveli u tešku poziciju u duelu sa Mančester Junajtedom, ali da su odigrali veoma dobro.

Junajted je slavio rezultatom 3:1 u Londonu, pošto je već posle desetak minuta vodio 2:0. Aleksandr Lakazet je početkom drugog poluvremena dao nadu ‘Tobdžijama’, koje su potom imale igrača više posle isključenja Pola Pogbe, ali nisu mogle da dođu do preokreta.

Razočaran sam, pošto smo odigrali veoma dobro, ali na kraju nemamo ništa čime možemo da se hvalimo i to je teško prihvatiti. Nismo bili dovoljno efikasni u stvarima koje su važne. Sami sebe smo doveli u tešku poziciju. Nije čak bio ni veliki presing, nismo dovoljno diktirali svoju igru od starta, a njihov golman je bio neverovatan„, istakao je Venger.

Derbi kola je obeležilo Pogbino isključenje, kao i diskutabilna odluka sudije da Lorena Košćelnog kazni samo žutim, a ne crvenim kartonom za start nad Romelom Lukakuom. Međutim, Venger nije bio raspoložen da komentariše te odluke.

Neću više o sudijama„, naglasio je Venger i vratio se priči o svojim igračima, „Ponosan sam na posvećenost i stav mojih igrača. Žao mi je zbog njih jer su uložili toliko truda, ali su ostali bez bodova na kraju. Ali, De Hea je bio jasan igrač utakmice, bez prave konkurencije. Jednostavno, ne možete da pravite greške kao što je slučaj bio sa nama na početku„.

Posle poraza, Arsenal drži peto mesto na tabeli sa 28 bodova, 12 manje od vodećeg Mančester Sitija koji ima utakmicu manje.