Orlovi "preleteli" Lester, Benteke najzad proradio

Premier League 16. dec. 201715:05 > 15:27
Getty Images/Matthew Lewis

Fudbaleri Kristal Palasa savladali su na gostovanju Lester rezultatom 3:0 u prvom meču 18. kola Premijer lige. Orlovi su na ovom meču prvi put u sezoni osvojili tri boda u gostima, a takođe su postigli i prve sezonske golove "na strani".

Kristal Palas je poveo u 19. minutu kada je belgijski napadač Kristijan Benteke iskoristio asistenciju Androsa Tauzenda i neometano glavom zatresao mrežu Kaspera Šmajhela.

Benteke je tako prekinuo „crni niz“ od 13. mečeva bez gola na kojima je igrao u Premijer ligi, a postigao je prvi gol u sezoni, u kojoj je došlo već do 18. kola. Takođe, Benteke je postigao gol posle 1106 minuta i 28 udaraca ka protivničkom golu u Premijer ligi, a zanimljivo je da je bio i strelac poslednjeg gola za Orlove u Premijer ligi na gostovanju pre još 237 dana.

Benteke je bio uključen i u akciju kod drugog gola, kada je pravovremeno asistirao Vilfridu Zahi, koji je zatim matirao Šmajhela.

Na ovom meču veoma slab tim Lestera, dodatno je oslabljen u 61. minutu kada je vezista Vilfred Ndidi, samo deset minuta posle prvog žutog kartona, dobio i drugi, i to zbog neuverljivog pokušaja simuliranja. Interesantno da je Ndidi isključenje zaradio tačno na 21. rođendan.

Do kraja meča Kristal Palas je imao još nekoliko sjajnih prilika za gol, ali je končan rezultat postavio tek Bakari Sako u 90+4. minutu (0:3).

Srpski vezista Luka Milivojević na ovom meču nije igrao za Kristal Palas pošto je odrađivao suspenziju zbog žutih kartona.

Pogledajte TABELU i REZULTATE Premijer lige.