Crveni đavoli teško do pobede u Vest Bromviču

Fudbal - video 17. dec 201717:00 > 17:20
Getty Images Sport, Michael Regan

Fudbaleri Mančester Junajteda savladali su u 18. kolu Premijer lige na gostovanju Vest Bromvič Albion rezultatom 2:1.

Mančester Junajted je poveo u 27. minutu kada je strelac glavom bio Belgijanac Romelu Lukaku, na centaršut Markusa Rašforda.

Osam minuta kasnije na 2:0 je povisio Džesi Lingard, posle akcije Nemanje Matića i Huana Mate. Na putu do gola lopta je zakačila i Egipćanina Ahmeda Hegazija, koji joj je promenio pravac i prevario golmana VBA Bena Fostera.

U 77. minutu rezervista Geret Beri je uspeo da smanji na 2:1, posle velike gužve u šesnaestercu Junajteda. Zanimljiv je podatak da je nekadašnji engleski reprezentativac uspeo da postigne prvi gol, pošto je ušao kao zamena na utakmici, još od 1999. godine, odnosno 6812 dana. Tada je ušao u igru i u dresu Aston Vile zatresao mrežu Notingem Foresta.

Berijev gol, bio je prvi pogodak koji je VBA postigao od dolaska na klupu menadžera Alana Pardjua, posle 380 minuta. U završnici domaćin je imao inicijativu, a najbliži izjednačenju bio je u 85. minutu kada je Džej Rodrigez šutirao pored gola.

Do kraja utakmice Vest Brom je imao čak dvanest udaraca ka golu protivnika u odnosu na Junajtedovih osam. Ekipa Žozea Murinja je učvrstila drugu poziciju sa 41 bodom, dok je VBA odigrao šesnaestu utakmicu bez pobede i ostao u zoni ispadanja.

Pogledajte TABELU i REZULTATE Premijer lige.