PL: Liverpul protutnjao kroz Bornmut

Premier League 17. dec 201719:22 > 19:23
Bryn Lennon/Getty Images

Fudbaleri Liverpula ostvarili su ubedljiv trijumf nad Bornmutom rezultatom 4:0 u poslednjoj utakmici nedeljnog programa 18. kola Premijer lige.

Među izabranicima Jirgena Klopa izdvojili su se Filip Kutinjo i Roberto Firmino, koji su upisali po gol i asistenciju u tom trijumfu. U strelce su se upisali i hrvatski fudbaler Dejan Lovren i Mohamed Salah.

Liverpul je na prethodne dve utakmice upisao remije, ali je uspeo da se trgne i dođe do sigurne pobede.

‘Crveni’ su poveli u 20. minutu golom Kutinja posle asistencije Endrjua Robertsona, a samo šest minuta kasnije na 2:0 povisio je Lovren na dodavanje Firmina. Do kraja prvog poluvremena viđen je još jedan gol, strelac je bio Salah, na asistenciju Aleksa Okslejd-Čemberlena. Za egipatskog fudbalera to je bio 13. gol u šampionatu, a 20. i svim takmičenjima, pa je tako postao prvi igrač svog kluba posle Jana Raša koji je postigao toliki broj golova pre Božića.

Najbolju priliku domaći su imali u 38. minutu, ali je Džermejn Defo pogodio stativu.

U nastavku meča je viđen isti odnos snaga na terenu, gosti su imali inicijativu, a realizacija je usledila u 66. minutu preko Firmina. Liverpul je mogao i do ubedljivije pobede, prvo je posle šuta Kutinja lopta pogodila stativu, a onda je u finišu neprecizan bio i Deni Ings.

Liverpul sada ima 34 boda na četvrtom mestu tabele, 18 manje od vodećeg Mančester Sitija, dok je Bornmut ostao na 16 bodova na 16. poziciji.

Kolo u ponedeljak u 21 čas zatvaraju Everton i Svonsi, a taj meč možete da pratite na Sport Klubu 1.