Još jedan klasik Arsenala i Liverpula, 3:3 na Emirejtsu

Fudbal - video 22. dec 201720:32 > 22:38
Catherine Ivill Getty Images Sport

U prvom duelu 19. kola Premijer Lige, Arsenal i Liverpul su u velikom derbiju igrali nerešeno 3:3 na Emirejtsu.

Nakon prednosti Liverpula na poluvremenu, usledio je pravi spektakl u nastavku, iako su gosti poveli sa 2:0, Arsenal se probudio i za samo 388 sekundi preokrenuo na 3:2.

Liverpul je ipak stigao do boda golom Firmina.

TOK UTAKMICE

Firmino je u 24. minutu imao prvu veliku priliku na meču, nakon centaršuta gađao je glavom, ali je lopta prošla pored gola.

Samo dva minuta kasnije Liverpul je poveo. Brzu akciju odigrali su gosti, Milner je uposlio Salaha, a on pronašao Kutinja koja glavom uspeva da zatrese mrežu Tobdžija.

Odbrana Arsenala se nije proslavila svojom intervencijom.

Kutinjo je potom bio u prilici da povisi na 2:0, ali je lopta nakon njegovog šuta prošla nekoliko centimetara iznad prečke.

U poslednjem minutu prvog poluvremena, Salah i Mane imali su izglednu situaciju pred golom Arsenala, Egipćanin u situaciji jedan na jedan nije uspeo da savlada Čeha, da bi iz odbitka Mane prebacio gol. Ostalo je 1:0 na poluvremenu.

U 52. minutu, Liverpul stiže i do drugog pogotka. Firmino i Salah su potpuno nadmudrili odbranu Arsenala, a Egipćanin postiže već 15. gol u sezoni.

Međutim, već u narednom napadu, Aleksis Sančez je smanjio na 1:2, i to iz prvog puta u okvir gola za domaći tim. Čileanac je pobegao Džou Gomezu i glavom poslao loptu u mrežu.

Julian Finney Getty Images Sport

Arsenal se potpuno vratio u život, golom Džake sa preko 20 metara, samo dva minuta kasnije, pa je rezultat 2:2!

Potpuni šok za goste – nakon duplog pasa Ozila i Lakazeta, Nemac donosi preokret ekipi Arsena Vengera! Za samo 388 sekundi Arsenal je praktično ni iz čega preokrenuo rezultat.

U 71. minutu rezultat je 3:3  – Firmino se našao neometan u šesnaestercu, šutirao, Čeh je dokačio loptu, ali je ona odskakutala u mrežu.

Nakon gola Firmina, videlo se da je gotovo sve igrače na terenu stigao umor, što ih je praktično onemogućilo da postignu još neki gol. Meč je završen bez pobednika – 3:3.