Čempionšip: Prvi pad 'Bijelsalone', 'Boro' kiksnuo

Premier League 22. sep 201818:43 > 18:49
George Wood/Getty Images

U subotu su na programu bili mečevi devetog kola engleske druge lige, a dva vodeća tima zabeležila su nepovoljne rezultate, ali uprkos tome ostala na vrhu tabele. Najviše golova viđeno je na 'Britanija' stadionu, gde je Blekburn pobedio Stouk sa 3:2.

Šefild Venzdej je na Vila Parku bio bolji od Aston Vile 2:1 golovima Matijasa i Flečera, dok je jedini strelac za domaćina bio Mekgin.

Derbi Kaunti Frenka Lamparda slavio je kod kuće sa 3:1 protiv Brentforda posle preokreta – gol za goste postigao je Dalsgord, a za Derbi mrežu su redom tresli Vilson, Nudžent i Maunt.

Birmingem je na Eland Roudu pobedio Lids sa 2:1 i naneo im prvi poraz u sezoni, ali Lids uprkos njemu ostaje na prvom mestu tabele. Dvostruki strelac za goste bio je Adams, a gol za tim Marsela Bijelse postigao je Alioski.

Šefild Junajted je kod kuće bio bolji od Prestona sa 3:2, a istim rezultatom slavio je i Blekburn na gostovanju protiv Stouka, iako je domaćin imao priliku da iz jedanaesterca u 91. minutu stigne do boda posle zaostatka od 3:0, ali je Berainjo propustio priliku da bude junak.

U ostalim mečevima ostvareni su sledeći rezultati:

Ipsvič Taun – Bolton Vonderers 0:0 (crveni karton Vilson 34. minut za Bolton)
Notingem Forest – Svonsi Siti 1:0 (Graban 86. minut iz penala)
Reding – Hal Siti 3:0 (Baldok 4. minut, Bodvarson 70. minut, Jiadom 83. minut)
Vest Bromvič Albion – Milvol 2:0 (Gejl 68. minut, Gibs 76. minut)

U poslednjem meču na programu u subotu Kvins Park Rendžers na Loftus Roudu poražen od Noriča rezultatom 1:0, a strelac jedinog pogotka za „Kanarince“ bio je Temu Puki u 71. minutu.

U prethodnom kolu Čempionšipa do pobeda su došli i Aston Vila i Lids, koji su u subotu bili neuspešni.