Spursi prekinuli crnu seriju

Fudbal - video 22. sep 201820:25 > 20:27
Clive Mason Getty Images Sport

Fudbaleri Totenhema savladali su Brajton na gostovanju u poslednjem meču subotnjeg programa šestog kola Premijer lige 2:1.

Tim trijumfom, Spursi su prekinuli niz od tri poraza (dva u PL, jedan u Ligi šampiona) i sada sa 12 bodova zauzima peto mesto na tabeli. Brajton posle trijumfa nad Mančester Junajtedom na svom terenu u drugom kolu, nije moga do novog iznenađenja, i sada se sa pet poena nalazi na 14. mestu.

Poketinova ekipa je imala inicijativu od prvog minuta, u prvom poluvremenu posed lopte od 79 odsto, ali je do gola stigla zahvaljujući prekidu.

Tripije je izveo slobodan udarac u 42. minutu, lopta je pogodila igrača Brajtona u zidu u ruku, pa je sudija Kavano pokazao na penal. Precizan sa bele tačke bio je Kejn i tako došao do trećeg pogotka u sezoni.

U drugih 45 minuta, Galebovi su zaigrali konkretnije, imali period sjajne igre i veliku šansu preko Nokerta, međutim Gacaniga je dobro reagovao. Samo nekoliko trenutaka kasnije, u 76. minutu, pitanje pobednika rešio je Lamela. Argentinac je iskoristio dodavanje Rouza i pogodio dalju mrežu.

Domaći su do kraja uspeli samo da ublaže poraz. Strelac je bio Nokert u 90+3. minutu.

Totenhem u narednom kolu gostuje Hadersfildu, a Brajton putuje na Etihad na meč sa Mančester Sitijem.