Arsenal na 'Kotidžu' dao pet golova i približio se vrhu

Catherine Ivill/Getty Images

Fudbaleri Arsenala slavili su u osmom kolu engleske Premijer lige protiv Fulama na Krejven Kotidžu rezultatom 5:1 i izbili na treće mesto tabele.

„Tobdžije“ su u vođstvo došle u 29. minutu, kada je Aleksandar Lakazet bio sjajan u srcu šesnaesterca Fulama, odlično se zagradio nakon centaršuta Naća Monreala primio loptu i „zakucao“ je u mrežu Betinelija.

Ipak, do poluvremena domaćin je uspeo da dođe do izjednačenja – odbrana Arsenala izgubila je u 44. minutu loptu na svojoj polovini, Vijeto je odlično reagovao, poslao pas u prazan prostor gde je bio Nemac Andre Širle, koji je prelepo plasiranom loptom savladao Bernda Lenoa za 1:1, što je bio i rezultat na poluvremenu.

U nastavku je Arsenal zaigrao odlično i poveo u 49. minutu, kada je strelac ponovo bio Lakazet fantastičnom „žabicom“ sa oko 18 metara nakon asistencije Velbeka.

U 67. minutu viđena je prava magija, a Aron Remzi je virtuoznim udarcem petom krunisao blistavu akciju svojih saigrača, koja je obilovala bronjim prelepim potezima i započela na oko 16 metara na svojoj polovini. Zanimljivo je da će fudbaler Arsenala do kraja dana prema očekivanjima postati i otac.

Rezultat je u 79. minutu bio 4:1, a strelac je bio rezervista na ovoj utakmici Pjer-Emerik Obamejan na asistenciju Ektora Beljerina.

Konačnih 5:1 i potpunu katastrofu tima Slaviše Jokanovića u drugom poluvremenu postavio je svojim drugim golom na meču Gabonac Obamejan.

U narednim mečevima nedeljnog programa Sautempton dočekuje Čelsi, a u derbiju dosadašnjeg toka prvenstva Liverpul na Enfildu igra protiv Mančester Sitija.

Pogledajte REZULTATE i TABELU engleske Premijer lige.