Sveci promašivali, Plavci pogađali za ubedljiv trijumf

Fudbal - video 7. okt 201817:04 > 17:20
Getty Images, Mike Hewitt

Fudbaleri Čelsija pobedili su Sautempton u gostima rezultatom 3:0 u okviru 8. kola Premijer lige.

Plavci su na stadionu „Sent Meris“ do pobede došli golovima Edena Azara u 30, Rosa Barklija u 57. i Alvara Morate u 90+3. minutu, te su tako izbili na čelo tabele Premijer lige, gde imaju 20 bodova, bod više od Liverpula i Mančester Sitija, koji igraju od 17,00.

Azar je do svog sedmog gola u sezoni Premijer lige došao u 30. minutu, kada je ostao sam u šesnaestercu Sautemptona i bez problema, posle asistencije Barklija savladao Mekartija.

Barkli je povisio na 2:0 u 57. minutu, posle slobodnog udarca Vilijana, kada je na desnoj strani sam ostao Žiru, dok je u živom zidu Luiz zadržao Hejberga i tako ga sprečio da zaustavi Francuza. Žiru je akrobatski reagovao i asistirao Barkliju, koji je sa nekoliko metara zatresao mrežu Svetaca.

Ekipa Sautemptona je imala dve kolosalne šanse, preko Ingsa i Huta, ali su dvojica fudbalera, iz situacija iz kojih je teže bilo promašiti, šutirala preko gola.

Konačan rezultat postavio je Alvaro Morata u 90+3. minutu, kada je još jednu asistenciju upisao Azar, svoju treću u sezoni.

Čelsi u narednom kolu dočekuje Mančester Junajted, dok Sautempton posle tri poraza igra protiv Bornmuta.