Marezov "tačdaun" Pevcima na "NFL Vembliju"

Premier League 29. okt. 201820:35 > 22:58
Getty Images Sport, Richard Heathcote

Fudbaleri Mančester Sitija pobedili su Totenhem rezultatom 1:0 na "Vembliju" u poslednjem meču 10. kola Premijer lige.

Strelac jedinog gola na utakmici u Londonu bio je Rijad Marez u 6. minutu.

Igralo se u ne tako dobrim uslovima, pošto je teren slavnog stadiona bio izrovan, jer su dan ranije na njemu meč igrale ekipe Filadelfija Iglsa i Džeksonvil Džeguarsa u NFL šampionatu.

Četa Pepa Gvardiole je ovom pobedom izbila na prvo mesto na tabeli Premijer lige sa 26 bodova, koliko ima i Liverpul uz lošiju gol-razliku. Totenhem je peti na tabeli sa 21 bodom.

Građani su poveli u 6. minutu kada je strelac bio Rijad Marez na asistenciju Rahima Sterlinga. Golman Sitija Ederson je daleko ispucao loptu, nju je zakačio glavom defanzivac Totenhema Kiran Tripije, ali je pritom brži bio Sterling, koji je prošao po levoj strani sve do šesnaesterca Pevaca. Još jednom je Sterling prevario Tripijea, poslao loptu ka utrčalom Marezu, koji je sa oko sedam metara bez problema savladao Lorisa.

Do kraja poluvremena Siti je imao još nekoliko prilika za gol, pa je u više navrata morao da interveniše Igo Loris. Totenhem je uspeo da se oslobodi pritiska Građana, ali nije mogao da dođe do završnog pasa i ugrozi gol Edersona.

U 55. minutu sjajnu šansu za Siti je imao Rahim Sterling, čiji udarac je izblokiran na samoj gol liniji. Loptu mu je dodao David Silva, ali je na kraju sve propalo, pa su Građani dobili samo korner.

Posle perioda igre u kojem nije bilo izraženih prilika za gol, fantastičnu šansu za izjednačenje u 81. minutu je uspeo da upropasti Erik Lamela. Fudbaler Totenhema je bio u šesnaestercu Sitija, čuvarima je pobegao, ali je iz sjajne pozicije šutirao daleko pored i iznad gola.