LK: Čelsi izbacio Lamparda, Pevci i Tobdžije pevaju

Premier League 31. okt 201822:40 > 22:58
Mike Hewitt, Getty Images Sport

Najbolji strelac u istoriji Čelsija Frenk Lampard se u sredu uveče vratio na "Stamford Bridž" kao menadžer Derbi Kauntija, ali su njegovi Ovnovi od Plavaca pretrpeli poraz u četvrtoj rundi Liga kupa.

Lampardu je na „Stamford Bridžu“ priređen doček dostojan velike legende kluba, aplaudirala mu je svaka osoba na stadionu, ali je on ovoga puta morao da utakmicu završi kao poraženi.

Plavci su slavili sa 3:2, a svih pet pogodaka su postignuti u prvom delu igre.

Defanzivac Derbija Fikajo Tomori je u 5. minutu zatresao svoju mrežu, a Ovnovi nisu imali sreće ni u 21. minutu kada je autogol postigao i Ričard Kio. Derbi je pre toga uspeo da izjednači preko Džeka Meriota u 9. minutu, a potom i da dođe do 2:2 u 27. minutu , kada je precizan bio Martin Vaghorn.

Konačnih 3:2 za Čelsi postavio je Sesk Fabregas u 41. minutu.

Arsenal je nadigrao Blekpul sa 2:1 (Lihtštajner 33, Smit-Rou 50 – O’Konor 66), a obe ekipe su meč završile sa desetoricom na terenu, pošto je u timu Tobdžija drugi žuti karton u 56. minutu dobio Genduzi, a u redovima gostiju O’Konor u 84, kada je dobio direktan crveni karton.

Totenhem je u gostima eliminisao Vest Hem sa 3:1 (Heung Min Son 17, 54, Ljorente 75 – Perez 71), dok je Midlzbro bio bolji od Kristal Palasa sa 1:0 (Ving 45+3).