Milner i Lakazet heroji remija na Emiratima

Fudbal - video 3. nov 201820:17 > 20:18
Michael Regan, Getty Images Sport

Derbi meč 11. kola odigran je u Londonu, na Emirejts stadionu a Arsenal i Liverpul odigrali su nerešeno.

Fudbaleri Liverpula nastavljaju seriju bez poraza u Premijer ligi nakon remija 1:1 sa Arsenalom. Golove su postigli Džejms Milner u 61. i Aleksander Lakazet u 82. minutu meča.

Početak meča protekao je u znaku Arsenala. Nakon samo četiri minuta Alison Beker je imao prvi izazov nakon dobrog šuta Aleksandera Lakazeta, a desetak minuta kasnije Granit Džaka odlično je šutirao, ali je ponovo siguran bio Alison.

Najbolju priliku na početku meča za domaćina je imao Henrik Mhitarijan, Alison je istrčao pravo na njega i uz mnogo sreće sprečio gol.

U 19. minutu Sadio Mane pogađa mrežu Arsenala, ali je gol opravdano poništen zbog ofsajda jer je pre njegovog šuta Roberto Firmino gurnuo loptu napred a između njenog odbijanja o stativu i Maneovog šuta niko je nije dirao.

Sa dobrim prilikama na ovom meču Virdžil van Dajk počeo je u 23. minutu, a imao je nakon toga tokom meča još dve odlične prilike da zatrese mrežu, ali ovo nije bio meč na kome je on trebalo da postigne gol. Dva puta je pogodio stativu – prvo u 45, a zatim i u 75. minutu.

Nakon sat vremena igre, Džejms Milner pogađa za vođstvo Liverpula. Šutirao je Mane, Bernd Leno je loptu odbio a ona dolazi do Milnera koji pogađa u stilu Stivena Džerarda. Milneru je ovo 50. gol u Premijer ligi i još jedan meč u 16 godina dugoj premijerligaškoj karijeri u kojoj nastavlja čuvenu statistiku da njegov tim ne gubi kada on postigne gol.

U 82. minutu, Lakazet pogađa za veliko slavlje na Emiratima i izjednačenje sjajnim golom iz kaznenog prostora iskosa.

Liverpul nakon 11 odigranih mečeva ima osam pobeda i tri remija i 27 bodova na prvom mestu na tabeli gde će biti barem dok Mančester siti ne odigra svoj meč sa Sautemptonom u nedelju.

Arsenal nakon derbija ima sedam pobeda i po dva remija i poraza i 23 boda na četvrtom mestu.