Junajted se vratio na prvo mesto

Fudbaleri Mančester Junajteda pobedili su Arsenal 1:0 (1:0) u derbiju 17. kola engleske Premijer lige.

Gol odluke postigao je Đi Sung Park u 40. minutu kada je posle centaršuta Nanija i glavom lobovao golmana Šćesnog.

Junajted se ovim trijumfom vratio na prvo mesto sa sa 34 boda, dva više od Mančester Sitija i Arsenala, uz meč manje koji ‘e u januaru da odigra sa Blekpulom. Četvrti na tabeli je branilac titule Čelsi sa 31 bodom.

Sve do 40. minuta nije bilo pravih šansi na meču, osim jednog pokušaja Nanija. Ali pet minuta pre kraja poluvremena „crveni đavoli“ ipak poveli. Nani je ušao u šesnaesterac sa desne strane i centrirao, Kliši je malo promenio pravac lopte, a Park je čelom zahvatio loptu koja je dobila efej preletela preko poljskog golmana.

U drugom poluvremenu Junajted je kontrolisao meč, a u 71. minutu je propustio da reši duel. Kliši je igrao rukom posle akcije Nanija, a Veb je ovoga puta (u prvom poluvremenu igrao i Šamak) pokazao na „kreč“. Runi je, međutim, posle neobičnog zaleta „lansirao“ loptu preko prečke.

U sledećem kolu Mančester junajted igra još jedan derbi, gostuje aktuelnom šampionu Čelsiju na „Stamford Bridžu“.