VBA bar do subote na drugom mestu

Fudbal - video 23. nov 201822:49 > 22:50
Alex Livesey, Getty Images Sport

Fudbaleri Vest Bromvič Albiona pobedili su Ipsvič na gostovanju u prvoj utakmici 18. kola Čempionšipa sa 2:1.

Vrećice su tom pobedom došle do druge pozicije na tabeli sa 31 bodom i tu će se naći barem do utakmica Midlzbroa, Lidsa i Šefild Junajteda koji su na pozicijama ispod njih.

Ipsvič je nastavio sa lošim rezultatima. Taj tim od aprila ima samo jednu pobedu, ostvarenu šestog oktobra nad Svonsijem, i poslednji je na tabeli sa 11 poena.

Gostijući sastav je bio znatno bolji tokom svih 90 minuta, a do vođstva je došao golom Džeja Rodrigesa, koji je u 26. minutu iskoristio odbijenu loptu i sproveo je u mrežu.

Taj rezultat je bio aktuelan do 77, Vest Brom je u međuvremenu imao nekoliko šansi za dupliranje prednosti, ali je do toga došlo tek pošto je Harvi Barns iskoristio asistenciju Meta Filipsa.

Počasani pogodak za domaće dao je Kejden Džekson u 85. minutu. U samom finišu, Ipsvič je mogao da izbegne poraz, ali je Lankaster iz slobodnog udarca pogodio stativu.