Reni Noriča ostavio Lids na prvom mestu

Premier League 15. dec 201818:01 > 18:02
George Wood/Getty Images

Fudbaleri Lidsa vratili su se na prvo mesto na tabeli Čempionšipa pobedom na gostovanju Boltonu. Bar dok svoj meč ne odigra Norič koji gostuje Bristol sitiju.

Lids je u meču 22. kola Čempionšipa slavio na gostovanju Boltonu, a gol vredan tri boda postigao je u 66. minutu Patrik Bamfor koji je samo pet minuta pre toga ušao u igru.

Odlične izmene napravio je Bijelsa jer je pored Bamforda u odlučujućem napadu učestvovao i Klark koji je počeo drugo poluvreme. Džek Klark je poveo napad, dodao je loptu kapitenu Ernandesu koji odlično proigrava Bamforda koji svom timu donosi petu uzastopnu pobedu.

U poslednjoj utakmici subotnjeg programa videli smo odličan fudbal u duelu Bristola i Noriča. Na kraju je bilo 2:2.

Gosti su poveli pogotko Štipermana u 39. minutu, da bi Dijediju u 45. poravnao rezultta i sam sebi na najlepši način čestitao rođendan.

Potpuni preokret doneo je najbolji igrač utakmice O’Dauda u 53 minutu, a konačnih 2:2 postavio je Arons u 78. minutu. Bristol je produžio niz na četiri utakmice bez poraza, dok Norič već na deset mečeva nije poražen, ali je izgubio prvo mesto na tabeli.

U subotu su viđena tri remija – Aston Vila – Stouk 2:2, Blekburn – Birmingem 2:2 i Roteram – Reding 1:1.

Svonsi je sa 2:1 bio bolji od Šefild Venzdeja sa 2:1, Preston je sa 3:2 nadigrao Milvol, Hal je bio bolji od Brentforda sa 2:0, a pobedu je upisao i poslednjeplasirani Ipsvič koji je bio bolji od Vigana.

Ipsvič je golom Fredija Sirsa došao do tek druge pobede u sezoni, a nakon devet mečeva u kojima je osvojio samo dva boda.