Arsenal pao u Sautemtponu, Čelsi slavio u Brajtonu

Fudbal - video 16. dec 201816:15 > 16:42
Clive Rose, Getty Images Sport

Fudbaleri Sautemptona savladali su Arsenal rezultatom 3:2 u 17. kolu Premijer lige, dok je Čelsi u gostima sa 2:1 nadigrao Brajton.

Tobdžije su poražene prvi put posle 22 meča u svim takmičenjima i gubitka tri boda protiv Čelsija (3:2) još 18. avgusta. Sveci su protiv Arsenala poveli u 20 minutu kada je Deni Ings mrežu Bernda Lena zatresao posle udarca glavom, a nakon sjajne asistencije Targeta.

Na 1:1 je izjednačio Henrik Mhitarijan osam minuta kasnije, kada je posle dodavanja Naća Monreala odlično reagovao glavom iz teške situacije.

Ings je ponovo postigao gol za Sautempton u 44. minutu na centaršut Redmonda, kada je ponovo u visokom luku gađao glavom.

Jermenski internacioanalac Henrik Mhitarijan je u 53. minutu došao do svog drugog gola na meču za 2:2 šutem sa oko 20 metara, ali uz pomoć fudbalera Svetaca Vestergarda, kojeg je lopta zakačila na putu do gola, promenila pravac i prevarila čuvara mreže Mekartija.

Pobedu Svecima, prvu od kada je na klupi novi menadžer Ralf Hazenhitl, doneo je Čarli Ostin u 85. minutu, posle centaršuta Šejna Longa, a greške istrčalog golmana Arsenala Bernda Lena.

Arsenal je posle poraza peti na tabeli sa 34 boda, dok je Sautempton na 17. poziciji sa 12 bodova.

Fubaleri Čelsija su nastavili borbu za vrh tabele, a novu pobedu su ostvarili u Brajtonu (2:1). Plavci su poveli u 17. minutu pošto je po levoj strani šenaesterca Galebova prošao Azar i asistirao Pedru, koji je utrčao na drugu stativu i lako smestio loptu u mrežu.

Čelsi je duplirao prednost u 33. minutu, kada je Vilijan ukrao loptu na sredini terena, odmah je poslao ka Edenu Azaru, da bi Belgijanac sam istrčao do gola i bez problema matirao golmana Rajana u situaciji jedan na jedan.

Brajton je do kraja susreta uspeo da ublaži poraz golom Solomona Marča u 66. minutu.

Ekipa menadžera Sarija je 4. na tabeli sa 34 boda, dok je Brajton 13. sa 21 bodom.

Pogledajte TABELU i REZULTATE Premijer lige.