Šaćiri: Murinjo dobio otkaz zbog mene? Ne verujem

Bundesliga 21. dec 201813:29 > 13:39
Getty images/ Alex Livesey

Krilo Liverpula Đerdan Šaćiri rekao je da je od mnogo ljudi čuo da su njegovi golovi, postignuti na meču protiv Mančester Junajteda, za posledicu imali otpuštanje Žozea Murinja sa pozicije menadžera "Crvenih đavola". On je istakao i da je bio deo najbolje ekipe koju je minhenski Bajern ikada imao.

Menadžer Redsa Jirgen Klop uveo je Šaćirija u 70. minutu meča protiv Junajteda, pri rezultatu 1:1. Švajcarski reprezentativac je sa dva postignuta gola u narednih deset minuta postavio konačan rezultat utakmice.

Mislim da su svi došli da mi se zahvale. Ljudi su prilazili i govorili mi: ‚Postao si legenda‘. Bilo je lepo to čuti, ali u pitanju je samo jedna ligaška utakmica, čiji jedini značaj su tri osvojena boda“, istakao je Šaćiri i dodao da je dobio mnogo poruka od prijatelja i poznanika, koji su sugerisali da su njegovi golovi direktno uticali na smenu menadžera Junajteda Žozea Murinja.

Ne verujem da su svog menadžera otpustili samo zbog toga što smo mi pobedili. Mora da postoje drugi razlozi“.

Prošlo je tri godine od kada je Šaćiri napustio Bundesligu – od 2012. do 2015. branio je boje minhenskog Bajerna, da bi potom za 15 miliona evra bio prodat Interu.

27-godišnjak se rado seća svog boravka u Minhenu.

Nismo bili lak protivnik, imali smo veoma dobar tim. Bili smo jedna velika porodica. Mislim da smo bili najbolja ekipa koju je Bajern imao u istoriji kluba“.

On je sa Bavarcima 2013. osvojio Ligu šampiona, dva puta je trijumfovao u Bundesligi i dva puta u Kupu.

U dosadašnjem toku sezone Šaćiri je za Redse odigrao 17 utakmica, u kojima je upisao pet golova i tri asistencije. Njegova tržišna vrednost trenutno se procenjuje na oko 25 miliona evra.