FA kup: Mitrović tragičar, četvrtoligaš izbacio Fulam!

Fudbal - video 6. jan 201916:49 > 16:53
Catherine Ivill/Getty Images

Fudbaleri Mančester Sitija ubedljivom pobedom protiv člana Čempionšipa Roterama 7:0 plasirali su se u 1/16 finala engelskog FA kupa, dok je Fulam razočarao i na svom terenu posle preokreta izgubio od četvrtoligaša Oldama sa 2:1.

Sedam golova Mančester Sitija i ispadanje Fulama od četvrtoligaša Oldama obeležili su nedeljni program u FA kupu.

Aleksandar Mitrović promašio je penal u 85. minutu, a tri minuta kasnije Kalum Lang obezbedio je veliki šok i doneo preokret lankaširskom timu. Fulam je vodio golom Denisa Odoija u 52. minutu, ali je Oldam izjednačio u 76. minutu pogotkom Saridža sa bele tačke. Oldam je prethodni sličlan uspeh ostvario 2013, kada je izbacio Liverpul, ali su tada bili trećeligaši. Sa 59 mesta razlike ovo je statistički drugo iznenađenje dana.

Jedino veće načinio je Barnet. Klub iz severnog Londona trenutno je petnaesti u petom rangu (Nacionalna liga), ali je kao gost pobedio Šefild Junajted, koji je na trećoj poziciji u Čempionšipu, 84 mesta iznad. Penal Šakila Kolthirsta doneo je pobedu ekipi koju privremeno vodi Daren Kari, čiji je stric Toni legenda Šefild Junajteda, a jedna od tribina nosi njegovo ime.

Šok nije dozvolio Pep Gvardiola. Samo tri dana posle pobee u meču sezone, katalonac je na teren poslao najjaču postavu protiv Roderama. Završilo se pobedom 7:0, a među sedam različitih strelaca bili su Rahim Sterling, Gabrijel Žezus i Liroj Sane.

Dva duela timova iz Čempionšipa doneli su mnogo drame i uzbuđenja i pobede slabije plasiranih od po 2:1. Lider Lids Junajted izgubio je i treći put u nizu, ovoga puta u gostima Kvins Park Rendžersu. Posle po jednog gola za oba tima na sredini prvog poluvremena presudio je Džejk Bidvel petnaestak minuta pred kraj.

Na drugom kraju Londona Milvol je na čudesan način izbacio Hal Siti. Hal je u najboljoj formi u Čempionšipu, ima pet vezanih pobeda, ali je u glavni grad stigao sa rezervama, među kojima je i srpski fudbaler David Milinković. Gosti su poveli početkom drugog poluvremena golom Žona Torala, bivšeg juniora Barse i Arsenala, ali su izmene legendarnog Nila Harisa u potpunosti odradile posao. Šejn Ferguson, reprezentativac Severne Irske, postigao je u poslednjih deset minuta dva atraktivna gola izvan šesnaesterca, jedan posle kornera, drugi iz slobodnog udarca. Londonski Lavovi su u seriji od četiri pobede, a u poslednjih pet godina vež imaju polufinale i četvrtfinale kupa.

Atraktivni trećeligaš Donkaster, koji je u zoni plej ofa, pobedio je 3:1 kao gost Preston, tim iz ranga više. Gosti su meč prelomili u poslednjih 15 minuta golovima Andersona i Vilksa.

Najniže rangirani tim dana Voking vratio se u treću rundu FA kupa posle 22 godine, ali je 110 mesta razlike bilo previše za njih. Votford je slavio 2:0 golovima Vila Hjuza i Troja Dinija, koji je postigao tri pogotka ove nedelje.

Do kraja runde ostale su dve utakmice, Njupot dočekuje Lester u južnom Velsu, dok se u ponedeljak na Molinjuu sastaju Vulverhempton i Luiverpul. Reprize mečeva koji su završeni nerešeno (do sada ih je četiri) na programu su 15. i 16. januara.