Preokret Redsa protiv Palasa, Junajted produžio niz

Premier League 19. jan 201917:31 > 18:20
Laurence Griffiths, Getty Images

Fudbaleri Liverpula su u 23. kolu Premijer lige na "Enfildu" posle mnogo problema i sreće savladali Kristal Palas rezultatom 4:3, čime su nastavili put ka toliko željenoj šampionskoj tituli.

Četa menadžera Roja Hodžsona je na „Enfildu“ došla u vođstvo u 34. minutu kada je posle prodora Vilfrida Zahe po levom krilu mrežu Redsa zatresao Andros Tauzend.

Liverpul u prvom poluvremenu nije ozbiljnije uspeo da ugrozi gol Orlova, ali je već posle osam minuta u nastavku preokrenuo rezultat. Prvo je pogodak za Redse u 47. minutu, iz neočekivane situacije, postigao Mohamed Salah. Sa 30 metara je šutirao Virdžil van Dajk, lopta je zakačila jednog od defanzivaca Kristal Palasa, u potpunosti promenila pravac i pala pravo pred Salaha, koji je zatim savladao Speronija.

Šest minuta kasnije je Liverpul poveo sa 2:1 pošto je posle asistencije Nabija Keite, strelac bio Roberto Firmino. Orlovi se nisu predavali, a pogotak je u 65. minutu, posle kornera koji je izveo srpski vezista Luka Milivojević, za njih postigao Džejms Tomkins.

U 75. minutu je Liverpul ponovo poveo, opet uz dosta sreće, pošto je posle ubacivanja Milnera nespretno reagovao golman Hulijan Speroni, loptu je umesto da izbaci, „vratio“ ka gol-liniji, gde je bez problema svoj drugi pogodak na meču upisao Mohamed Salah.

Činilo se da je nedoumice oko konačnog rezultata otklonio Sadio Mane četvrtim golom za Liverpul u 90+3. minutu, ali je dva minuta kasnije za Orlove pogodio Maks Majer, za konačnih 4:3.

Liverpul je ostao prvi na tabeli sa 70 bodova, dok ga prati Mančester Siti sa sedam bodova manje i utakmicom manje.

Mančester Junajted je na „Old Trafordu“ savladao Brajton sa 2:1, što je sedmi uzastopni trijumf Crvenih đavola od kako je funkciju menadžera preuzeo Ole Gunar Solskjer. Norvežanin je postao i prvi menažer u istoriji kluba sa Old Traforda koji je u svojih prvih šest mečeva u ligi upisao maksimalnih šest pobeda.

Junajted je poveo u 27. minutu kada je sa penala bio precizan Pol Pogba, dok je u 42. minutu gol postigao i Markus Rašford. Paskal Gros je u 72. minutu bio strelac za Brajton, ali Galebovi do kraja nisu uspeli da izjednače.

Ceo meč za Mančester Junajted je odigrao srpski vezista Nemanja Matić, dok su sada Crveni đavoli peti na tabeli Premijer lige sa 44 boda, dok je Brajton 13. sa 26 bodova.

Votford i Barnli su odigrali bez golova na „Vikaridž roudu“, dok je Bornmut nadigrao Vest Hem sa 2:0. Sjajan pogodak za Trešnjice u 53. minutu je postigao Kalum Vilson, koji je udarcem sa 18 metara zakucao loptu u mrežu gola Lukaša Fabijanskog. Bornmut je tri boda osigurao u 90+1. minutu, kada je posle odlične akcije i asistencije Bruksa strelac bio Džošua King.

Sautempton je došao do petog trijumfa u sezoni, a četvrtog od kako je na klupu seo Ralf Hazenhitl. Na „Sent Merisu“ savladan je Everton rezultatom 2:1, za tek drugu pobedu na domaćem terenu ove sezone. Nakon nekoliko promašenih šansi u prvom poluvremenu, Svece je u vođstvo doveo Vord Prauz lepim golom u 50. minutu. Na 2:0 povisio je autogolom Lukas Dinj 14 minuta kasnije. Dramu u završnici najavio je Gilfi Sigurdson u 91. minutu, ali iako se igralo čak osam minuta promene rezultata nije bilo. Bio je to 55. gol Islanđanina u na 100. meču u Premijer ligi, čime se izjednačio sa Eidurom Gudjonsenom kao najbolji strelac male ostrvske zemlje.

U derbiju začelja, Njukasl je lako došao do trijumfa nad Kardifom rezultatom 3:0. Svrake je u vođstvo doveo štoper Fabijan Šer, posle sjajnog solo prodora u 24. minutu. Isti igrač povisio je rezultat uz dosta sreće u 63. minutu. Odličnu partiju krunisali su asistent Rondon i strelac Ajoze Perez u trećem minutu nadoknade. Njukasl je pobegao iz opasne zone, a u nju se baš vratila ekipa Kardifa.

Pogledajte REZULTATE iTABELU Premijer lige.