Bruka Čekićara! Ispali od poslednjeg tima treće lige

Fudbal - video 26. jan 201923:24 > 23:26
Getty Images Sport, Alex Livesey

Fudbaleri Vest Hema završili su takmičenje FA kupu, pošto je u četvrtom kolu bolji od njih bio Vimbldon rezultatom 4:2.

Vest Hem je igrao u izuzetno jakom sastavu, bili su tu Antonio, Nobl, Ogbona, Snodgras, Čičarito, Kerol, ali to Čekićarima nije pomoglo da izgebnu bruku i ispadanje od poslednjeplasiranog tima Lige 1.

Vimbldon je sa znatno više želje pristupio meču na svom terenu i već do uvodnih minuta drugog poluvremena imao tri gola prednosti. Apija u 34. i Vagstaf u 41. i 46. bili su strelci za domaće i time najavili najveće iznenađenje u dosadašnjem delu FA kupa.

Ekipa Maurisija Pelegrinija se trgla od tog trenutka i zaigrala konkretnije, u igru su ušli i Felipe Anderson i Lukas Peres.

Upravo su njih dvojica vratili nadu Vest Hemu da može da izbori bar remi i ponovljeni duel. Peres je smanjio na 3:1 u 57, a Anderson je sjajno pogodio iz slobodnog udarca u 71.

Usledili su napadi gostiju do kraja meča, međutim, umesto da postignu, Čekićari su uspeli da prime još jedan gol. Rezervista Sibik je u igru ušao u 86, i već u 88. savladao Adrijana za veliko slavlje domaćih navijača.

Dešavanja sa ostalih mečeva četvrtog kola pogledajte OVDE.