Orlovi za kraj "ranjenih" Pevaca u FA kupu

Premier League 27. jan 201918:32 > 18:54
Mike Hewitt, Getty Images Sport

Fudbaleri Kristal Palasa su se plasirali u petu rundu FA kupa, pošto su na svom terenu savladali oslabljeni Totenhem rezultatom 2:0.

Kristal Palas je na svom „Selhurst parku“ došao u vođstvo u 9. minutu kada je strelac bio Konor Vikam. Džefri Šlup je prethodno oduzeo loptu defanzivcima Pevaca, prošao kroz šesnaesterac i šutirao, ali je golman Totenhema na ovom meču Paulo Gazaniga odbranio. Ipak, Vikam se našao na pravom mestu i sa nekoliko metara sproveo loptu u mrežu.

Orlovi su na 2:0 povisili u 34. minutu kada je Andros Tauzend bio precizan sa penala. Krivac za jedanaesterac je bio defanzivac Totenhema Kajl Voker-Piters, koji je prilikom centaršuta Kristal Palasa u svom šesnestercu nesmotreno igrao rukom.

Totenhem je u 45. minutu je imao odličnu priliku da dođe do gola, kada je fudbaler Palasa Patrik van Anholt oborio u šesnaestercu Argentinca Huana Fojta. Lopti je prišao Kiran Tripije, ali je sa bele tačke šutirao snažno pored leve stative gola Speronija.

Na ovom meču srpski vezista Luka Milivojević je za Kristal Palas igrao od 80. minuta kada je zamenio Maksa Majera.

Treba reći da je Totenhem na ovom meču igrao bez gotovo pola tima, pošto su povređeni ofanzivci Hari Kejn i Dele Ali, dok je Korejac Heung Min Son pre nekoliko dana završio učešće sa reprezentacijom na Azijskom kupu. Menadžer Pevaca Maurisio Poketino je na ovom susretu na klupi ostavio kapitena, golmana Iga Lorisa, ali i Serža Orijea, dok su Erik Lamela i Viktor Vanjama ušli u drugom poluvremenu u igru.