Četvorka Noriča u Boltonu za povratak na čelo

Premier League 16. feb 201918:02 > 18:06
George Wood/Getty Images

Fudbaleri Noriča ubedljivo su slavili na gostovanju Boltonu rezultatom 4:0 u okviru 33. kola Čempionšipa i vratili se na čelo tabele barem do narednog vikenda.

Dvostruki strelac u redovima gostiju bio je Temu Puki, koji je postigao golove u osmom i 56. minutu. Preostale golove postigli su Marko Štiperman i Emilijano Buendija, a Kevin Meklin je promašio penal i propustio priliku da trijumf svog tima učini još ubedljivijim.

Norič na čelu tabele sada ima 63 boda, dva više od Lidsa, a prati ih Šefild Junajted sa 58, posle trijumfa nad Redingom 4:0. Gari Madin je postigao dva gola za Junajted, dok su strelci preostalih golova bili Kiran Frimen i Džon Flek.

Najuzbudljivija utakmica viđena je u Roteremu, gde je domaći Junajted igrao 2:2 sa Šefild Venzdejom. Gosti su do boda došli golom u desetom minutu nadoknade, koji je postigao Dominika Iorfe, posle niza preokreta. Venzdej je poveo u 35. minutu preko Fernanda Forestijerija, dva minuta kasnije je Džon Tejlor izjednačio, a u 74. minutu Ričard Tauel domaćina naveo da pomisli da je nadomak trijumfa, ali se za nešto pitao i Iorfa.

Vest Bromvič Albion je nastavio da prati vodeći trojac posle trijumfa na gostovanju Aston Vili 2:0, golovima u finišu prvog poluvremena, koje su postigli Hal Robson-Kanu i Džej Rodriges. U preostalim utakmicama odigranim u subotu, Ipsvič Taun i Stouk su igrali 1:1, dok je susret Preston Nort Enda i Notingem Foresta završen bez golova.