Mura het-trikom rasterao Terijere

Premier League 13. apr. 201915:27 > 15:28
Catherine Ivill, Getty Images Sport

Fudbaleri Totenhema pobedili su Hadersfild na svom terenu u 34. kolu Premijer lige rezultatom 4:0 i vratili se na treće mesto tabele.

Ekipa Maurisija Poketina sad ima 67 bodova, jedan više u odnosu na Čelsi, a četiri od petoplasiranog Arsenala.

Hadersfild, koji je odavno ostao bez šansi za opstanak, ostaje zakucan za dno sa 14 poena. Terijerima je ovo bio 11. poraz u poslednjih 12 mečeva.

Igrač utakmice na stadionu Totenhema bio je Brazilac Lukas Mura, strelac het-trika.

Viktor Vanjama je u 24. minutu „načeo“ goste, pošto je sjajno utrčao u šesnaesterac, prevario golmana Hamera i poslao loptu u mrežu, da bi u nastavku utakmice šou ukrao Mura.

Samo tri minuta kasnije, brzonogi napadač je iskoristio dodavanje Sisoka i iskosa sa desne strane zatresao mrežu za 2:0.

Taj rezultat bio je aktuelan sve do finiša. Spursi, u ovoj utakmici bez povređenih Kejna i Alija, te nekolicine prvotimaca koje je Poketino odmarao, kontrolisali su ritam ne dozvolivši rivalu da ozbiljnije zapreti, a onda pred kraj ponovo pojačali tempo i došli do ubedljivog trijumfa.

U 87. minutu Mura je sjajno dodavanje Eriksena i pretvorio u pogodak sa desetak metara, da bi u 90+3. kompletirao het-trik gotovo iz identične pozicije iz koje je postigao i svoj prvi gol. Asistent je bio Son.

Inače, za Totenhem je ovo treća pobeda u isto toliko utakmica na novom stadionu.