Bravo junak – Sitiju na penale prvi trofej u sezoni!

Laurence Griffiths, Getty Images Sport

Fudbaleri Mančester Sitija šesti put u istoriji osvojili su trofej namenjen pobedniku Komjuniti šilda. Aktuelni šampion Premijer lige i osvajač FA kupa u meču na Vembliju posle penala savladao je Liverpul 5:4 (1:1).

Građani su poveli u 12. minutu golom Rahima Sterlinga i to u trenutku kada je njegov tima imao igrača manje na terenu zbog povrede Liroja Sanea.

Gvardiolin tim je iznenadili Crvene, David Silva je asistirao Sterlingu koji je sa pet metara loptu poslao u gol aktuelnog prvaka Evrope.

Siti je bio nešto konkretniji u prvom delu prvog poluvremena, kada je aktuelni šampion imao više od igre i više šansi, dok se Liverpul uglavnom oslanjao na individualne kvalitete Salaha.

U nastavku utakmice ekipa Jirgena Klopa je bila mnogo bolja i Siti je izgegao poraz samo zahvaljujući odličnom Klaudiju Bravu i Kajlu Vokeru koji je u nadoknadi vremena spektakularnom intervencijom spasao svoj tim posle šuta Salaha.

Liverpul je izjednačio u 77. minutu golom Žoela Matipa. Rezervista je iskoristio centaršut Virdžila Van Dajka, bio je najbolji u skoku i iz neposredne blizine glavom savladao Brava.

Crveni su do kraja imali još nekoliko dobrih šansi, pre svega preko Salaha, ali rezultat se nije menjao i o osvajaču Superkupa odlučivali su penali.

U penal seriji samo Vajnaldum nije pogodio, osnodno Bravo je odbranio njegov udarac, a Građanima je trofej obezbedio Žesus.

Nova sezona u Premijer ligi počinje 9. avgusta duelom Liverpul – Norič, uz prenose na kanalima Sport Kluba.

Meč uživo pratite i na našem sajtu.

Tok meča:

U 4. minutu Sane je imao prvu dobru šansu na utakmici. Nemac nije bio precizan, a postoji mogućnost da mu je duel sa Liverpulom jedan od poslednjih u dresu Građana jer Bajern ne krije da želi da ga angažuje.

Siti je bio opasniji u uvodnom delu meča, a Liveprul ke odgovorio u 8. minutu preko Salaha. Ipak, Egipćanin je iz dobre pozicije šutirao pored gola.

Siti vodi od 12. minuta golom Rahima Sterlinga! U trenutku kada su imali igrača manje zbog povrede Sanea, Građani su iznenadili Crvene, David Silva je asistirao Sterlingu koji je sa pet metara loptu poslao u gol nekadašnjeg kluba.

Umesto Sanea u igru je ušao Žesus.

Salah ponov preti u 15. minutu. Napadač Liverpula sjajno je prošao po desnoj strani, šutirao je, ali je pogodio spoljni deo stative.

Sterling je u 17. minutu ponovo zapretio… Dobra utakmica, sa mnogo ritma.

Oba tima su malo usporila i uglavnom se igra na sredini terena.

Nije bilo mnogo uzbuđenja u proteklih desetak minuta, a menadžeri ‘tajm-aut’ zbog vrućine u Londonu koriste da daju još neki savet igračima.

Prvo poluvreme produženo je za tri minuta.

Siti golom Sterlinga vodi na poluvremenu protiv Liverpula 1:0.

Posle samo 65 sekundi drugog poluvremena Siti je zapretio – Sterling je prošao po levoj strani, Žesus je odložio loptu do Davida Silve, koji je šutirao preko gola.

U 48. minutu Origi iz solidne pozicije loše šutira.

U sledećen napadu Sterling je pogodio stativu! Englez je bio ‘jedan na jedan’ sa Alisonom, šutirao je pored Brazilca, ali je pogodio stativu. Bio je i ofsajd, tako da pogodak ne bi bio proznat i da je Sterling pogodio mrežu rivala.

Van Dajk je posle kornera pogodio prečku i to nogom! Igrači Liverpula su signalizirali da je lopta prešla gol liniju, ali se sudija (i tehnologija) nisu oglasili.

Gindoan u 61. minutu ulazi u igru umesto Davida Silve.

Samo nekoliko trenutaka kasnije Streling je ponovo bio oči u oči sa Alisonom, dvoumio se da li da šutira ili doda loptu Vokeru, i na kraju je dodao, ali golmanu Liverpula!

U 67. minutu Klop je izvršio dve promene – izašli su Aleksander-Arnold i Fabinjo,a na terenu su Matip i Keita.

Salah je u 69. minutu lukavo šutira, želeo je da iznenadi Brava, međutim, golman Građana je i ovoga puta bio odličan.

Matip u 77. minutu izjednačuje rezultat na 1:1! Rezervista Liverpula iskoristio je centaršut Van Dajka, bio je najbolji u skoku i iz neposredne blizine glavom savladao Brava.

U 79. minutu Firmino, Henderson i Origi napuštaju teren, a umesto njih šansu su dobili Šaćiri, Lalana i Okselejd-Čemberlen.

Keita je bio u dobroj šansi, međutim, slabo je šutira. Liverpul kao da ima više snage u finišu meča…

Salah je u 86. minutu snažno šutira, lopta je zakačila jednog igrača Sitija i završila u korneru. Minut kasnije Salah šutira direktno u Brava.

Presing Crvenih u 87. minutu urodio je plodom, igrači Sitija su izgubili loptu ispred svog gola, Salah je ponovo bio u šansu, ali je golman tima iz Mančestera ponovo bio uspešniji.

Foden menja De Brujnea u 89. minutu.

Meč je produžen četiri minuta i ukoliko ne bude golova odmah će se izvoditi penali.

Neverovatna intervencija Vokera u 93. minutu. Englez je spasao svoj gol spektakularnom reakcijom nakon što je Salah još jednom bio u stopostotnoj situaciji da reši meč i donese trofej svom timu.

Još jedna šansa za Liverpul u 94. minutu – Šaćiri šutira, ali Bravo ponovo na visini zadatka.

Meč je završen rezultatom 1:1, penali odlučuju o osvajaču Komjuniti šilda.