Liverpul slavio u Sautemptonu, Njukasl pukao od Pukija

Fudbal - video 17. avg 201917:33 > 17:35
Catherine Ivill, Getty Images Sport

Liverpul je zabeležio i drugu pobedu u sezoni, savladavši u gostima Sautempton, dok je dan u Premijer Ligi obeležio sjajni Temu Puki het-trikom u trijumfu Noriča nad Njukaslom.

Popularni Sveci su odlično parirali favorizovanom protivniku u prvom poluvremenu, ali su ipak poklekli nakon prelepog gola Manea u prvom minutu nadoknade.

U drugom delu igre Firmino je duplirao prednost Redsa u 71, a jedini gol za Sautempton postigao je Dani Ings u 83. minutu nakon velike greške golmana Liverpula, Adriana.

Norič je upisao prvi trijumf u novoj sezoni u Premijer ligi, pošto je pred svojim navijačima pobedio Njukasl rezultatm 3:1, a najzalužniji za novi trijumf bio je Temu Puki koji je postigao het-trik. Najbolji strelac Čempionšipa u prošloj sezoni načeo je mrežu crno-belih u 32. minutu.

U drugom poluvremenu produktivan je bio Tod Kentvel koji je asistirao finskom repezentativcu u dva navrata. Prvi put u 63. a zatim i u 75. minutu. Pukiju je ovo bio prvi het-trik u karijeri u Premijer ligi, i za sada na svom kontu nakon dva odigrana kola ima četiri gola. Počasni pogodak za Njukasl postigao je Đođo Šelvi u drugom minutu nadoknade.

Brajton i Vest Hem su podelil bodove na Ameks stadionu, pošto je rezultat bio 1:1. Domaći tim je bio bolji tokom većeg dela meča, stvarao šanse, ali su ipak Čekićari došli do prednosti u 61. minutu kada se u strelce upisao Havier Ernandez. Ipak, Brajton je tada dodao gas i već nakon ćetiri minuta stigao do izjadnačenja pošto je Leandro Trosar postigao svoj prvi gol u Premijer ligi.

Bornmut je upisao prvi trijumf u novoj sezoni, pošto je slavio u Birmingemu protiv Aston Vile sa 2:1. Nije prošlo ni 100 sekundi igre na Vila parku, a dosuđen je penal za goste, koji je u gol pretvorio Džošua King, prvim golom u novoj sezoni.

Prednost Trešnjica duplirao je Hari Vilson u 12. minutu, a od tada je domaća ekipa preuzela inicijativu. To se Aston Vili isplatilo tek u 71. minutu kada je prednost smanjio Daglas Luiz, ali ipak do kraja utakmice promene rezultata nije bilo.

Everton je na svom terenu pobedio Votford minimalnim rezultatom. Gol odluke postigao je Bernard več u 10. minutu na asistenciju Lukasa Dinja, ali i pored nekoliko solidnih šansi na obe strane terena, promene rezultata do kraja utakmice nije bilo.

Pogledajte tabelu i rezultate Premijer Ligi i izveštaj sa prvog meča dana, u kome je Arsenal bio bolji od Barnlija.