Prva pobeda za menadžera Lamparda, pao borbeni Norič

Fudbal - video 24. avg 201915:25 > 15:34
Catherine Ivill/Getty Images

Prvi meč subotnjeg programa trećeg kola Premijer lige doneo je veoma uzbudljiv meč na „Kerou roudu“ - Čelsi je u gostima protiv Noriča slavio sa 3:2 za prvu pobedu Frenka Lamparda na klupi londonske ekipe.

Početak je bio furiozan – gosti iz prestonice poveli su iz prvog napada – Temi Ejbraham pogodio je lepim volejem nakon centaršuta Aspilikuete.

Međutim, domaćin iz istočne Engleske nije dugo čekao na izjednačenje – posle prelepe akcije u kojoj je učestvovalo nekoliko igrača Tod Kentvel je iz peterca pretvorio asistenciju Temua Pukija u izjednačenje – 1:1.

U 17. minutu „Plavci“ su došli do drugog vođstva – strelac je bio Mejson Maunt, kojem je asistirao Kristijan Pulišić.

Ipak, Norič je ponovo izjednačio veoma brzo – Puki je postigao sjajni peti gol u sezoni na asistenciju Emilijana Buendije. Puki je postao deseti igrač koji je na tri prva meča u Premijer igi postigao makar po jedan gol.

U 68. minutu postavljen je konačan rezultat – Ejbraham je svojim drugim golom doneo treće i, ispostaviće se, odlučujuće vođstvo gostima, a asistent mu je bio Kovačić.

U 81. minutu viđena je trostruka izmena za Norič, kada su u igru ušli Srbeni, Vrančić i Meklin.

Za Čelsi su u finišu meča u igru ušli Žiru, Vilijan i Alonso.

Čitav meč u redovima Čelsija odigrao je hrvartski vezista Mateo Kovačić, dok je za Norič u 81. minutu Mario Vrančić ušao u igru za domaće.

U narednom kolu „Kanarinci“ će igrati protiv Vest Hema u gostima, a Čelsi će na Stamford Bridžu dočekati Šefild Junajted.

U prvom meču kola odigranom u petak uveče Aston Vila je došla do prvih bodova u sezoni pobedom nad Evertonom.