Veliki kiks De Hee, Palas slavio u nadoknadi

Fudbal - video 24. avg 201917:50 > 17:58
Michael Regan/Getty Images

Četiri meča trećeg kola Premijer lige igrala su se od 16 časova po srednjeevropskom vremenu, a do bodova su došle ekipe Sautemptona, Lestera i Vest Hema, kao i Kristal Palasa, koji je u veoma uzbudljivom meču savladao Mančester Junajted sa 2:1.

Junajted je doživeo prvi poraz u novoj sezoni Premijer lige, a gosti iz Londona su došli do prednosti u 32. minutu preko Džordana Ajua, a to je bio prvi put da je Palas poveo na Old Trafordu posle 40 godina.

U drugom delu igre Markus Rašford je propustio priliku da Junajtedu donese izjednačenje, pošto nije iskoristio jedanaesterac u 70. minutu.

Ipak, u 89. Danijel Džejms je poravnao rezultat na dodavanje Pola Pogbe prelepim pogotkom, ali radost „Crvenih đavola“ nije dugo trajala, pošto je defanzivac Patrik van Anhold u trećem minutu nadoknade vremena obezbedio Kristal Palasu prvu pobedu u novoj sezoni.

Sautempton je prekinuo seriju od dva uzastopna poraza, pošto je kao gost bio bolji od Brajtona sa 2:0. Trijumf Svecima znatno je olakšao Rumun Florin Andone, koji je zaradio direktan crveni karton u 30. minutu. Kazna je stigla u 55. kada se u strelce upisao Musa Đenepo, dok je Nejtan Redmond u nadoknadi postavio konačan rezultat.

Lester je kao gost rezultatom 2:1 savladao novog prvoligaša Šefild junajted.

Džejmi Vardi je doveo popularne Lisice do prednosti u 38. minutu na dodavanje Džejmsa Medisona, ali je u 62. Oliver MekBrni izjednačio rezultat. Prvu pobedu lesteru u novoj sezoni doneo je Hervi Barns u 70. pet minuta nakon što je ušao u igru.

Votford je na svom terenu pretpeo i treći uzastopni poraz u Premijer ligi, a od Stršljenova je bolji bio Vest Hem sa 3:1.

Čekićari su poveli već u trećem minutu, kada je Mark Nobl bio siguran sa bele tačke. Uporni domaćini ipak su uspeli da stignu do izjednačenja u 17, kada se u strelce upisao Andre Grej. U drugom poluvremenu na scenu je nastupio Sebastijan Ale, koji je sa dva pogotka obezbedio Vest Hemu prvu pobedu u novoj sezoni. Francuz je prvi gol postigao u 64. minutu na dodavanje Felipea Andersona, da bi konačan rezultat postavio u 73.

U prvom meču koji je na programu bio u subotu Čelsi je na gostovanju slavio protiv Noriča sa 3:2.

Pogledajte REZULTATE i TABELU Premijer ige.