Arsenal konačno pobedio Čelsi

Golovaima Songa, Fabregasa i Volkota Arsenal je sa 3:1 savladao Čelsi i prekinuo seriju od pet poraza u gradskim derbijima.Sjajnom igrom u finišu prvog i početkom drugog poluvremena „tobdžije“ su razbile rivala i nastavile trku sa Mančester sitijem za liderom Mančester junajtedom. Aleksander Song je u finišu prvog poluvremena doneo prednost Arsenalu 1:0, a onda su Fabregas i Volkot postigli po gol u samo dva minuta u nastavku i rešili meč. Bane Ivanović je golom glavom samo uspeo da ublaži poraz gostiju.

Arsenal je tako potvrdio da je ipak on glavna pretnja lideru Mančester junajtedu koji ima dva boda više od “tobdžija“ koji dele drugo mesto sa Mančester sitijem sa po 35 bodova. Ali, Junajted ima meč manje od Arsenala, a dva od gradskog rivala. Čelsi je i šesti uastopni meč završio bez pobede pa zaostaje šest bodova za “crvenim đavolima“.Već u utorak i sredu igraju se mečevi 20. kola.