Žigić i Bojer zaustavili Junajted

Nikola Žigić je asistencijom u 89. minutu ponovo je spasao Birmingem, koji je tako u 20. kolu Premijer lige izbegao poraz u duelu sa Mančester junajtedom (1:1).

Gosti su poveli golom Dimitra Berbatova u 58. minutu, ali je u samoj završnici meča Žigić u skoku nadvisio Ria Ferdinanda i kontraverznim potezom spustio loptu do Bojera, kome nije bilo teško da savlada golmana Edvina van der Sara.

Samo par minuta pre izjednačenja, Rajan Gigs je izveo korner, a Nemanja Vidić sjajno šutirao glavom, ali je golman domaćih Ben Foster bio na pravom mestu.

Gigs je u 18. minutu imao sjajan pokušaj iz daljine. Bio je to ustvari centaršut, koji je prevario Fostera, ali je lopta na kraju završila na stativi.

Mančesteru se tako izjednačio na vrhu tabele sa gradskim rivalom Mančester sitijem, pošto oba tima imaju po 38 bodova. Treći je Arsenal koji ima 35 bodova, ali i meče manje. Junajted je i dalje jedina neporažena ekipa, ali je ovo bio sedmi remi ‘đavola’ na osam ovosezonskih gostovanja.