Sjajan derbi na Emirejtsu, Arsenal od 0:2 do boda

Fudbal - video 1. sep 201918:35 > 18:42
Julian Finney Getty Images Sport

Arsenal i Totenhem su u uzbudljivom londonskom derbiju u četvrtom kolu Premijer Lige podelili bodove, na Emirejtsu je bilo 2:2.

Totenhem je poveo u desetom minutu, posle šuta Erika Lamele golman Tobdžija Leno odbio je loptu do Kristjana Eriksena, kome nije bilo teško da zatrese mrežu.

Eriksenu je ovo bio 50. gol u Premijer Ligi, čime je postao prvi Danac koji je stigao do te brojke. Prvi put u karijeri zatresao je mrežu najvećeg rivala.

Pet minuta pre kraja poluvremena, Spursi su uspeli da udvostruče prednost. Martin Etkinson je pokazao na belu tačku nakon što je Granit Džaka faulirao Sona.

Precizan sa 11 metara bio je Hari Kejn, postigavši deseti gol u derbijima Severnog Londona. Na taj način izjednačio se sa rekorderima Emanuelom Adebajorom i Bobijem Smitom. Šest od tih deset golova Kejn je postigao iz penala.

U nadoknadi prvog poluvremena, Arsenal uspeva da smanji na 1:2. Pepe je ubacio loptu u šesnaesterac a Lakazet bio dovoljno spretan da je pošalje u mrežu golmana Lorisa.

U 56. minutu Loris je fantastičnom intervencijom sprečio izjednačenje, kada je odbranio šut Genduzija. Tri minuta kasnije Kejn je posle sjajne akcije pogodio stativu.

Sebaljos je odlično šutirao iz daljine u 66. minutu, ali je Loris ponovo bio na visini zadatka. U 71. minutu. Loris je ipak kapitulirao, Genduzi je uputio dubinsku loptu za Obamejanga koji je uspeo da izjednači na 2:2.

Pogodak Kolašinca u 79. minutu poništen je zbog ofsajda nakon konsultacije sa VAR.

Prethodno je Everton savladao Vulverhempton u uzbudljivom duelu sa 3:2.