Vilson "istopio" Karamele

Premier League 15. sep 201916:58 > 16:59
Bryn Lennon/Getty Images

Fudbaleri Bornmuta pobedili su Everton na svom terenu u petom kolu Premijer lige sa 3:1.

Trešnjice je do drugog trijumfa u sezoni, a prvog pred domaćim navijačima, vodio dvostruki strelac Kalum Vilson, dok je treći pogodak bio delo Rajana Frejzera.

Jedini gol za Karamele dao je Dominik Kalvert-Luin.

Posle uvodnog perioda koji je protekao bez izglednijih šansi, gosti su prvi zapretili na Vitalitiju u 19. minutu – Rišarlison je sjajno šutirao i pogodio prečku.

Samo tri minuta kasnije, Bornmut je došao do vođstva. Vilson je natrčao na odbitak u petercu i zatresao mrežu, a gol je potvrđen tek posle pregleda VAR zbog sumnje da je jedan igrač domaćih u toj situaciji igrao rukom.

Everton je do izjednačenja došao u finišu poluvremena. Igrao se 44. minut kad je Rišarlison sjajno centrirao sa desne strane do Kalvert-Luina koji je glavom poravnao rezultat.

Ne računajući opasan šut Sigurdsona na ulasku u drugo poluvreme, tim Edija Haua je dominirao do kraja utakmice i iz takve igre zasluženo postigao još dva gola za slavlje.

U 67. minutu rezervista Frejzer je lukavo izveo prekid sa strane, lopta na putu ka golu nije dodirnula nikog, ali je prevarila Pikforda.

Dileme oko pobednika rešene su u 72. Vilson je sjajno istrčao kontru i loptu Rika preko kompletne odbrane Evertona sproveo u gol.

Bornmut je sad osmi na tabeli sa sedam bodova, a Everton je uz isti broj poena na 11. mestu.