Mitrović prvim het-trikom sâm srušio Luton

Fudbal - video 23. okt 201922:51 > 22:53
Alex Pantling/Getty Images

Fudbaleri Fulama savladali su Luton rezultatom 3:2 u okviru 13. kola Čempionšipa, a sva tri pogotka za pobednički tim postigao je Aleksandar Mitrović.

Srpski fudbaler je doveo domaći tim u vođstvo u 16. minutu, a na drugi gol se čekalo do 53, kada je udvostručio prednost svog tima. Nadu gostima dao je Danijel Pots pogotkom samo tri minuta kasnije, ali je Mitrović kompletirao het-trik nedugo zatim i rešio utakmicu, iako su gosti na „krejven Kotidžu“ ponovo uspeli da zatresu mrežu u nadoknadi. Strelac je tada bio Kazenga Lualua.

Od početka sezone, Mitrović je na osam utakmica bio strelac za londonski klub, a postigao je ukupno 11 golova, pa je sada usamljen na čelu liste najboljih strelaca. Prati ga Oli Votkins sa osam pogodaka.

Srpski fudbaler je na utakmici Lutonom je došao do prvog het-trika ne samo u dresu Fulama, već na zvaničnim utakmicama u karijeri. Jedini prethodni meč na kojem je tri puta zatresao mrežu rivala je prijateljska utakmica sa rezervnim timom Bolivije u pripremama reprezentacije Srbije za Svetsko prvenstvo prošle godine, kada su ‘Orlovi’ slavili sa 5:1 u Gracu.

Za Fulam je to bio šesti trijumf ove sezone, posle kojeg ima 22 boda, četiri manje od vodećeg Vest Bromviča. Luton je na 18. poziciji sa 14 bodova.

U ostalim utakmicama odigranim u sredu, Bristol Siti je sa 2:1 savladao Čarlton, istim rezultatom je Hal slavio protiv Notingem Foresta, Derbi Kaunti je bio bolji od Vigana 1:0, dok je duel Hadersfilda i Midlzbroa završen bez golova.