MU promašio 2 penala i dobio, Arsenal kiksnuo posle 2:0

Fudbal - video 27. okt 201919:23 > 19:25
Marc Atkins/Getty Images

Fudbaleri Mančester Junajteda pobedili su Norič na strani u 10. kolu Premijer lige rezultatom 3:1 i upisali prvi trijumf u prvenstvu posle četiri utakmice, dok su Arsenal i Kristal Palas remizirali 2:2.

Crveni đavoli bili su ubedljivi na Kerou roudu, a trijumf je mogao biti i još veći da su Markus Rašford i Antoni Marsijal iskoristili jedanaesterce.

Ekipa Olea Gunara Solšera povela je u 21. minutu pogotkom Skota Mektomineja, koji se sjajno snašao u šesnaestercu i šutirao ispred igrača domaćih.

Sedam minuta kasnije viđen je prvi penal za goste, usled prekršaja Godfrija nad Džejmsom. O odluci sudije se može diskutovati, pošto je pitanje da li je start bio dovoljnog intenziteta za najstrožu kaznu.

Lopta “nije lagala“, Tim Krul je odbranio jedanaesterac Rašforda, ali se napadač Junajteda iskupio u 30. minutu kada je iskoristio dodavanje Džejmsa i udvostručio prednost gostiju.

Junajted je dao više od jednog gola još od prvog kola i meča sa Čelsijem, ali tu nije bio kraj. Ponovo je posle VAR konsultacije dosuđen penal za Solšerov tim, a ovoga puta je Krul odbranio Marsijalov udarac.

Nisu gosti bili kažnjeni iako su Kanarinci imali veliku priliku na startu drugog poluvremena, ali je Puki bio neprecizan. Dobar start Van-Bisake, jedna solidna odbrana De Hee čuvali su bezbedni zaostatak Junajtedu, a na 3:0 povisio je Marsijal posle jako lepe kombinacije sa Rašfordom.

Do kraja je Norič uspeo da postigne počasni gol, strelac je bio Ernandes, koji je postao prvi Kubanac koji je postigao gol u Premijer ligi.

Catherine Ivill, Getty Images Sport

Činilo se da će se Arsenal iskupiti za poraz od Šefild junajteda u prošlom kolu, pošto je u ranoj fazi meča poveo sa 2:0. U sedmom minutu posle gužve u šesnaestercu Sokratis Papastatopulos zatresao je mrežu preciznim udarcem desnom nogom, a dva minuta kasnije ponovo je posle kornera Pepea pao gol, ovoga puta je David Luiz dočekao loptu na drugoj stativi koju je spustio Lakazet – 2:0.

Moglo je biti i 3:0, ali je Henesi odbranio udarac Lakazeta, a Palas se nije predavao i u 32. minutu je smanjio rezultat preko Luke Milivojevića iz jedanaesterca – prethodno je Ćejmbers oborio Zahu, a srpski reprezentativac bio je standardno siguran sa bele tačke.

Arsenal nije mogao da uspostavi kontrolu nad mečom, pa je izjednačenje palo u ranoj fazi drugog poluvremena – Džordan Aju glavom je sproveo loptu u mrežu posle ubacivanja Mekartura.

Domaći su se rano obradovali kada je Papastatopulos u završnici meča postigao gol posle kornera, ali posle duge pauze i pregledanja snimka, gol je poništen zbog prekršaja Čejmbersa koji mu je prethodio.

Bilo je i neprijatnih scena u 60. minutu – Džaka je izveden, publika mu je zviždala, a on je prislonio šaku na uho pre nego što je skinuo dres i otišao u tunel.