Remi Čarltona i Kardifa, pobede Lidsa i VBA

Fudbal - video 23. nov 201918:06 > 18:09
George Wood, Getty Images Sport

U prvoj utakmici dana 17. kola, Čarlton i Kardif igrali su nerešeno 2:2, iako je ekipa iz istočnog Londona vodila je 2:0 posle prvog poluvremena golovima Galagera i Lejka.

Međutim Kardif je bio bolji u drugom poluvremenu, iako nisu iskoristii penal u 49. minutu preko Hoileta, stigli do do izjednačenja golovima Lenga i Tomlina.

Bila je to prva utakmica novog menadžera Kardifa Nila Herisa.

Milvol je ostvario prvu pobedu na strani, i to protiv Svonsija, došli su do trijumfa pošto je Džed Volas odlično izveo slobodan udarac u 65. minutu.

To je prva pobeda Milvola na gostovanju Svonsiju posle 11 godina.

VBA je ostao na prvom mestu na tabeli, pošto su savladali Šefild Venzdej sa 2:1. Popularne „Sove“ ni posle 12 godina nisu ostvarile trijumf na stadionu Houtorns.

Lids je odigrao težak meč na gostovanju Lutonu, ali su uspeli da savladaju dojučerašnjeg trećeligaša pošto su dali gol u sudijskoj nadokandi.

Bjelsin tim je na drugom mestu na tabeli. Preston je pao na teću poziciju posle poraza na Prajd Parku.

Pobedu Derbiju doneo je Martin Vaghorn, samo što je ušao sa klupe. Barnsli je ostao na poslednjem mestu na tabeli, pošto su poraženi na gostovanju Blekburnu.

Važnu pobedu u borbi za opstanak ostvario je Stouk, pobedivši Vigan sa 2:1. Poslednji meč 17. kola igra se u nedelju od 13:00, pretposlednji Midlzbro, najveće razočaranje prvenstva, ugostiće Hal Siti.