Fantastični Vardi doneo Lesteru osmu pobedu u nizu

Fudbal - video 8. dec 201916:53 > 16:53
Justin Setterfield, 2018 Getty Images Sport

Fudbaleri Lestera ostvarili su osmu pobedu zaredom u domaćem prvenstvu, pošto su u 16. kolu Premijer lige savladali Aston Vilu sa 4:1.

Ekipa Brendana Rodžersa ne posustaje. Lisice su u gostima Aston Vili ostvarile osmu uzastopnu pobedu u domaćem prvenstvu. Na taj način postavljen je klupski rekord.

Meč je obeležio fantastični Džejmi Vardi koji je savladao golmana rivala na osmoj utakmici zaredom.

Upravo je on doveo Lester u vođstvo u 20. minutu. Kontrolisali su gosti situaciju i u nastavku, pa su u 41. minutu duplirali prednost, precizan je bio Keleči Ihenačo.

Do kraja poluvremena su uspeli domaći da smanje na 2:1, pošto je u drugom minutu sudijse nadoknade gol postigao Džek Griliš.

Ipak, drugi deo utakmice doneo je nove golove Lestera. U 49. minutu je gol, posle kornera, postigao Džoni Evans, prvi put ove sezone u Premijer ligi.

Konačni rezultat postavio je Džejmi Vardi u 75. minutu, pošto je na najbolji mogući način završio svoju solo akciju. Kapiten Lisica došao je do 16. gola ove sezone.

Lester je ostvario 12. pobedu u sezoni, te se nalazi na drugom mestu na tabeli sa osam bodova manje od lidera Liverpula.

Njukasl je na svom terenu savladao Sautepmton sa 2:1.

Nijedan tim se nije suzdržavao u napadu, pa je dvocifren broj šuteva ka golu rivala viđen na obe strane.

Poveo je Sautempton golom Danija Ingsa u 52. minutu. Ipak, nije dugo trajalo slavlje gostiju. Dondžo Šelvi je odlično reagovao posle centaršuta Endrjua Karola, pa je u 68. minutu izjednačio.

Pobedu Njukaslu doneo je u završnici Federiko Fernandez.

Šefild Junajted je posle preokreta savladao Norič sa 2:1.

Iako su domaći imali više vremena loptu u nogama i meč završili sa više šuteva ka golu rivala, nije im to donelo pobedu.

Norič je, zapravo, poveo u 27. minutu, pošto je precizan bio Aleksander Teti. Sudija je konsultovao VAR i vrlo brzo potvrdio gol domaćih.

Ipak, u nastavku su gosti imali više sreće. Izjednačenje je doneo Enda Stivens pogotkom u 49. minutu, da bi samo tri minuta kasnije preokret doneo Džordž Baldok.

U 74. minutu gosti su ostali sa 10 igrača na terenu. Crveni karton dobio je Kris Bašam. Ipak, to nije uticalo na rezultat.