Crnoj seriji je kraj: Tobdžije preokretom srušile WHU

Fudbal - video 9. dec 201922:53 > 22:57
Stu Forster/Getty Images

Fudbaleri Arsenala prekinuli su niz od sedam mečeva bez pobede u Premijer ligi, pošto su u londonskom derbiju, u okviru 16. kola, savladali Vest Hem na strani sa 3:1.

Novi menadžer Fredi Ljungberg upisao je prvi trijumf na klupi Tobdžija zahvaljujući preokretu u drugom poluvremenu, koji su za svega devet minuta kreirali Gabrijel Martineli, Nikolas Pepe i Pjer-Emerik Obamejang.

U izuzetno lošoj igri oba tima u prvom delu, koje je obeležila povreda ramena levog beka Arsenala Kirena Tirnija, Vest Hem je bio nešto ambiciozniji.

Čekićari su uputili dva šuta u okvir gola gostiju, naspram nula pokušaja Tobdžija, i jedan od ta dva je završio u mreži.

Posle gužve u šesnaestercu u 38. minutu, Ogbona je natrčao na loptu, koja je posle odbitka od Mejtland-Nailsa prevarila Lena

Od starta drugog dela, Arsenal je zaigrao znatno konkretnije i takva igra mu se vrlo brzo isplatila – „blickrig“ od 60. do 69. minuta i tri pogotka za potpuni preokret i slavlje.

Najpre je u 60. minutu, Martineli prvencem u dresu Tobdžija u Premijer ligi poravanao rezultat, na asistenciju Kolašinca, da bi šest minuta kasnije Nikolas Pepe fantastičnim udarcem u rašlje doneo prednost gostima.

Asistent kod gola napadača iz Obale Slonovače bio je Pjer-Emerik Obamejang i za to mu je uzvraćeno na identičan način.

U novoj kontri Arsenala u 69. minutu, Pepe je ubacio loptu na penal, gde je Gabonac volejom u padu došao do 11. pogotka u ligi i postavio konačan rezultat.

Tim sa Emirejtsa sad je deveti na tabeli sa 22 boda, koliko imaju Šefild Junajted, Kristal Palas i Njukasl, dok je Vest Hem posle petog poraza u poslednjih šest mečeva 16. sa 16.

Arsenal u četvrtak gostuje Standardu u poslednjem kolu grupne faze Lige Evrope, a potom u nedelju dočekuje Mančester Siti u prvenstvu.

Pred Vest Hemom je gostovanje Sautemptonu sledeće subote.