Druga pobeda Votforda: Fenjeraš bolji od Junajteda

Premier League 22. dec 201916:50 > 16:51
Dan Istitene Getty Images Sport

Fudbaleri Votforda priredili su veliko iznenađenje u 18. kolu Premijer lige, pošto su na svom terenu savladali Mančester Junajted sa 2:0.

Votford je upisao tek drugi trijumf ove sezone. Do pobede je došao zahvaljujući golovima Ismaila Sara u 50. minutu i Troja Dinija u 54. sa penala.

Votford je prethodno slavio protiv Junajteda u septembru 2016. godine, a od tada su ‘crveni đavoli’ imali pet vezanih pobeda u međusobnim duelima.

Junajted je pretrpeo peti poraz u sezoni i to u meču u kojem se u tim vratio Pol Pogba.

U prvom poluvremenu Junajted je bio nešto ofanzivniji, ali nijedna ekipa nije imala šut u okvir gola, pa je posle prvih 45 minuta bilo 0:0.

Ipak, vrlo brzo po početku drugog domaći su poveli. Sar je postigao svoj drugi gol u sezoni, posle velike greške golmana Junajteda Davida de Hee.

Nedugo potom je Aron Van-Bisaka napravio faul, posle kojeg je sudija pokazao na belu tačku. Precizan iz penala bio je Dini, pa je Votford poveo sa velikih 2:0.

Pokušavao je Junajted u nastavku da dođe do preokreta. Šutirali su Rašford, Pogba, pa i Megvajer posle kornera. Ipak, nesavladiv je bio golman domaćih Ben Foster.

Junajted je trenutno osmi na tabeli sa 25 bodova, dok je Votford i dalje na začelju tabele sa 12.