Đavoli očerupali Svrake, slavlje MUTD 4:1

Fudbal - video 26. dec 201920:20 > 20:29
Michael Regan/Getty Images

Mančester Junajted napravio je veliki korak ka poziciji četiri, pošto je na Old Trafordu savladao Njukasl 4:1.

Nije sve bilo tako lako za domaćina. Posebno jer su gosti postigli pogodak preko Metjua Longstafa u 17. minutu, a tom golu prethodile su još dve fantastične prilike popularnih Svraka. Ipak, već u 24. minutu Entoni Marsijal je sjajnim udarcem sa distance doneo izjednačenje. Mada, gol ide na dušu i golmana Dubravke, koji je imao loptu na rukama, ali je dozvolio da se odbije u gol. Najlepši momenat meča viđen je u 36. minutu. Grešku poslednje linije gostiju iskoristio je mladi Mejson Grinvud, koji je sa nekih 18 metara šutirao oštro i iskoristio to što je Dubravka preterao sa izletanjem, pa ga je lopta prebacila i o prečku ušla u gol za preokret i vođstvo 2:1.

Meč je praktično rešen u 41. minutu, kada je na centaršut Van Bisake odlično reagovao Rašford i povisio na 3:1, a sa tim rezultatom se otišlo na odmor. Konačnih 4:1 postavio je Marsijal drugim golom u 51. minutu, posle lepe završnice. Prethodno je na poluvremenu sa klupe ušao Pol Pogba i na taj način obeležio 150. meč u dresu Mančester Junajteda.

Ovom pobedom Mančester Junajted se popeo na sedmo mesto sa 28 bodova i ima samo četiri manje od četvrtoplasiranog Čelsija. Njukasl je 10. sa 25 bodova.