Siti "bacio" 2:0 – Vukovi u 90. do velike pobede!

Fudbal - video 27. dec 201922:44 > 22:47
Michael Regan/Getty Images

Fudbaleri Vulverhemptona pobedili su Mančester Siti na svom terenu u izuzetno uzbudljivom meču 19. kola Premijer lige, posle velikog preokreta sa 3:2! Odlučujući pogodak dao je Met Doerti u 90. minutu.

Građani su, uprkos brojčanom deficitu iz rane faze meča, imali dva gola prednosti posle 50. minuta zahvaljujući dvostrukom strelcu Sterlingu.

Vukovi su, ipak, u nastavku uspeli da naprave veliki preokret i preko Traorea, Himenesa i Doertija dođu do druge uzastopne pobede nad favorizovanim rivalom.

Time su učinili veliku uslugu lideru šampionata Liverpulu. Redsi sada imaju ogromnih 14 poena prednosti i utakmicu manje od Sitija, koji je ostao na trećoj poziciji, i može se reći da su već sada izuzetno blizu titule.

Meč nije dobro počeo za šampione Engleske, pošto su već u 12. minutu ostali sa igračem manje. Ederson je istrčao van kaznenog prostora i faulirao Dioga Žotu zbog čega je dobio direktan crveni karton.

Brojčana inferiornost, ipak, nije sprečila goste da dođu do vođstva, i to – iz penala.

U 25. minutu Leander Dendonker je faulirao Rijada Mareza, odgovornost je preuzeo Rahim Sterling i iz odbitka zatresao mrežu.

Taj penal Engleza bio je ponovljeni, pošto je kod prvog neuspelog pokušaja defanzivac Vulvsa Konor Koadi ranije ušao u šesnaesterac.

Vukovi su u nastavku utakmice dominirali i sve vreme napadali, a Građani čekali šansu iz kontra-napada i dočekali je u 50. minutu.

Kevin de Brujne je proigrao Sterlinga, a ovaj majstorski „bocnuo“ loptu preko Ruija Patrisija za 2:0.

Delovalo je tada da će tim Pepa Gvardiole upisati velika tri boda i nastaviti šampionsku trku sa Liverpulom, ali su Vulvsi odbili da se predaju.

Nastavila je ekipa Nuna Espirita Santa da opseda gol Klaudija Brava i već pet minuta kasnije smanjila na 2:1. Adama Traore je povukao loptu i preciznim udarcem sa distance pogodio od stative.

Ista slika viđena je i u narednim minutama, a na potpuni preokret čekalo se do finiša.

Najpre je u 82. Traore iskoristio nesmotrenu reakciju Benžamina Mendija i posle ukradene lopte uposlio Raula Himenesa na petercu za izjednačenje, da bi sva tri boda domaćima doneo Met Doerti u 90.

Himenes je petom uposlio irskog beka, a ovaj pogodio dalji ugao sa ivice šesnaesterca i doneo veliko slavlje na Molinjuu.

Vulverhempton je peti na tabeli sa 30 bodova, dok je Siti na pomenutom trećem mestu sa 38.